Przegrana Pogoni w sparingu

Siedlecka Pogoń przegrała w meczu sparingowym z beniaminkiem III ligi lubelsko-podkarpackiej Orlętami Radzyń Podlaski 0:1. Pogoń zagrała mecz kontrolny ze względu na pauzę w 2. kolejce II ligi wschodniej.

W pierwszej odsłonie przewagę optyczną na boisku posiadali piłkarze Pogoni, ale pierwszą groźną sytuację w 9 minucie stworzyły Orlęta. Po błędzie Grzegorza Krystosiaka Jurij Mychalczuk strzelił w bramkarza Pogoni – Pawła Nerka. W 13 minucie Cezary Demianiuk zagrał do Mariusza Marczaka, a ten uderzył z dystansu. Piłka jednak nie znalazła drogi do bramki. Za 3 minuty na strzał z dystansu zdecydował się Rafał Konasiuk, ale jego uderzenie było za lekkie i z jego obroną problemu nie miał Krzysztof Stężała. Następnie dwie groźne akcje przeprowadził zespół Orląt. Łukasz Kępa dwukrotnie strzelił obok bramki Nerka. W międzyczasie Konasiuk także odpowiedział niecelnym strzałem. Po bezbramkowej pierwszej połowie oba zespoły w trakcie drugiej odsłony dokonały kilku zmian. Gra miała w tej części gry miała wyrównany przebieg. W 56 minucie Tomasz Grochowski uderzył na bramkę radzynian, a piłkę z trudem wybił na rzut rożny Krzysztof Stężała. Kilka minut potem Mychalczuk uderzył na bramkę Jacka Kozaczyńskiego juniora, ale na posterunku był siedlecki bramkarz. Moment później po podaniu Konasiuka na strzał zdecydował się Grochowski, ale uderzył nad bramką. W 73 minucie dał o sobie znać najstarszy zawodnik przebywający na boisku – 41-letni Grzegorz Wędzyński. Były zawodnik zespołów z polskiej i izraelskiej Ekstraklasy uderzył z około 30 metrów tuż obok słupka. Na kwadrans przed końcem, groźny strzał oddał Mateusz Puła, ale znów górą był Kozaczyński junior. Za moment po drugiej stronie boiska z linii pola karnego strzelał Marcin Paczkowski, lecz bezbłędnie spisywał się w tym meczu Stężała. W 84 minucie z dystansu 20 metrów uderzył Wędzyński i piłka odbiła się od poprzeczki. Ta sytuacja zemściła się minutę potem, kiedy to Dariusz Ptaszyński urwał się Markowi Lendzionowi i pokonał w sytuacji sam na sam Jacka Kozaczyńskiego juniora. Była to pierwsza i jedyna bramka w tym spotkaniu. Beniaminek III ligi pokonał także beniaminka z tymże II klasy rozgrywkowej 1:0. W meczu z Orlętami nie zagrali dwaj czołowi napastnicy teamu z Siedlec – Jacek Kosmalski oraz Adam Czerkas. Obaj są kontuzjowani.

Zdjęcia z meczu autorstwa Michała Michalskiego

28.07.11, 17:25 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Orlęta Radzyń Podlaski 0:1 (0:0) Widzów: 300

Bramka: Dariusz Ptaszyński 85

Pogoń: 1. Paweł Nerek (46, 83. Jacek Kozaczyński junior) – 15. Paweł Marchel (46, 17. Przemysław Rodak), 23. Grzegorz Krystosiak, 24. Marek Lendzion, 22. Damian Guzek (46, 2. Piotr Talar) – 10. Marek Kaliszewski (46, 5. Dariusz Dziewulski), 4. Chinonso Agu (46, 7. Marcin Paczkowski), 19. Mariusz Marczak, 8. Robert Kwiatkowski (68, 10. Grzegorz Wędzyński) – 21. Cezary Demianiuk (46, 14. Tomasz Grochowski), 16. Rafał Konasiuk (68, 18. Łukasz Pucyk)

Orlęta: 22. Krzysztof Stężała – 18. Łukasz Kuśmirek (70 Sebastian Koczkodaj), Adrian Zarzecki (55 zawodnik testowany IV), 8. Erwin Nowik (68 Adrian Kozłowski), 4. Robert Kazubski (68 zawodnik testowany VI), 6. zawodnik testowany I (54, 19. Mateusz Puła), zawodnik testowany II (61, 5. Dariusz Ptaszyński), 20. Paweł Pliszka (55 zawodnik testowany III), 9. Łukasz Kępa (55 zawodnik testowany V), 11. Konrad Król (68 Piotr Zmorzyński), 10. Jurij Mychalczuk (73 Paweł Sawczuk)

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)

źródło: własne