Szkotki nie dały szans siedlczankom

W pierwszym spotkaniu towarzyskiego dwumeczu MKK Siedlce z reprezentacją Szkocji siedlczanki przegrały dość wysoko 35:79.

Koszykarki reprezentacji Szkocji od pierwszych minut prezentowały się lepiej na parkiecie w Siedlcach. W szeregach zawodniczek trenera Arkadiusza Mazurkiewicza było widać brak zgrania koszykarek testowanych w MKK z miejscowymi. Po pierwszej kwarcie Szkotki, które są w innym etapie przygotowań niż siedlczanki (MKK niedawno rozpoczął przygotowania do sezonu; był to jego pierwszy mecz kontrolny) wygrywały 24:11. Po drugiej kwarcie przewaga przyjezdnych wzrosła do 21 punktów. W drugiej połowie gra wyglądała podobnie. Widać było między zespołami różnicę poziomów. Koszykarki Szkocji były bardziej dynamiczne, zgrane, wykorzystywały niedokładność MKK oraz sprawnie przechodziły z obrony do ataku. Trzecia kwarta zakończyła się wynikiem 27:65, zaś końcowy wynik zabrzmiał 79:35 dla Szkocji. Drugie spotkanie pomiędzy tymi zespołami odbędzie się jutro o godzinie 17:00 na hali siedleckiego OSiR-u.

04.08.11, 18:05 – Siedlce (hala OSiR)

Mecz towarzyski: MKK Siedlce – Szkocja 35:79 (11:24, 5:13, 11:28, 8:14) Widzów: 150

Siedlce: 4. Karolina Krawczyk, 5. Justyna Kwiatkowska 2, 6. Ewa Bukowczyk 2, 7. Daria Dziewulska 2, 8. Paulina Misiek 15, 9. Justyna Zalewska 5, 10. Dominika Paczkowska 2, 13. Dominika Marciszewska, 14. Anna Kolasa, 15. Anna Soszyńska, 16. Dominika Prochenka, 19. Natalia Pajka 3

Szkocja: 6. Sarah O’Brien 5, 7. Catherine Mitchell 10, 8. Laura McFavane 6, 9. Ailidh Hool, 10. Alex Nelson 4, 12. Rona Corkindale 17, 15. Jennifer Lynn 2, 21. Katarina Saidlaw 4, 23. Natalie Chaloner 8, 24. Gulian Balld 19, 14. Kirsty Anne Semple 4

Sędziowie: Dariusz Kąkol i Mariusz Lizak (obaj Siedlce)

źródło: własne