Gościnne siedlczanki

MKK Siedlce przegrał drugi mecz towarzyski reprezentacją Szkocji 50:73. W pierwszym meczu siedlczanki uległy 35:79.

Przewaga Szkotek była bardzo widoczna przede wszystkim w pierwszej kwarcie, o czym może świadczyć fakt, że siedlczanki zdobyły w tej części gry tylko jeden punkt. W siedleckim zespole zawodziła skuteczność, bo okazje na zdobycie punktów były. Widoczna na parkiecie była obecność Karoliny Szlachty, która była wiodącą postacią w drużynie trenera Arkadiusza Mazurkiewicza. Pierwsza kwarta meczu MKK – Szkocja była bardzo słaba w wykonaniu gospodyń i zakończyła się wynikiem 1:20. W drugiej kwarcie siedlczanki doszły do głosu, lecz tą część meczu także przegrały trzema punktami. W trzeciej kwarcie siedleckie koszykarki nie oddały tak bardzo przewagi rywalkom i obie ekipy w tej kwarcie zdobyły po 14 punktów. Przez ostatnie 10 minut trwał znów wyrównany bój, jednak znów zakończony zwycięstwem Szkotek 24:23. Podsumowując dwumecz, trzeba powiedzieć, że lepsze były Szkotki, które zasłużenie pokonały MKK Siedlce w obu meczach. Warto zaznaczyć, że dziś poza pierwszą kwartą siedlczanki zagrały bardzo przyzwoicie i należy z optymizmem patrzeć na dalsze przygotowania siedleckiego teamu do rozgrywek I ligi centralnej.

05.08.11, 17:00 – Siedlce (hala OSiR)

Mecz towarzyski: MKK Siedlce – Szkocja 50:73 (1:20, 12:15, 14:14, 23:24) Widzów: 40

Siedlce: 5. Justyna Kwiatkowska 4, 6. Ewa Bukowczyk 2, 7. Daria Dziewulska 1, 8. Paulina Misiek 20, 9. Karolina Krawczyk 2, 10. Dominika Paczkowska, 14. Anna Kolasa 7, 15. Natalia Pajka 7, 16. Justyna Zalewska, 19. Karolina Szlachta 7, 21. Anna Soszyńska

Szkocja: 6. Sarah O’Brien 9, 7. Catharine Mitchell 8, 8. Laura McFarlan 2, 9. Ailidh Hool, 10. Alex Nelson 15, 14. Kirsty Anne Semple 4, 20. Katrina Laidlaw 2, 21. Jennifer Lynn 6, 23. Natalie Chaloner 15, 24. Gullian Balld 12

Sędziowie: Dariusz Kąkol i Mariusz Lizak (obaj Siedlce)

źródło: własne; foto: Michał Michalski