Stal pękła

Siedlecka Pogoń idzie jak burza. W swoim drugim meczu w II lidze pokonała liderującą Stal Rzeszów 2:0. Pogoń nie straciła do tej pory żadnej bramki.

Pierwsze minuty na boisku przebiegały pod dyktando gospodarzy. W 2 minucie po strzale Marcina Paczkowskiego, piłka powędrowała na rzut rożny. Z narożnika boiska ten sam zawodnik dośrodkowywał w pole karne, a tam Paweł Marchel sprytnym strzałem wyprowadził siedlczan na prowadzenie. Odpowiedź Stali była bardzo szybka. W 5 minucie po klepce z Konradem Macą Andreja Prokić będąc w świetnej sytuacji trafił w słupek. W 9 minucie groźnie dośrodkowywał Dawid Florian, lecz żaden z jego kolegów nie sięgnął piłki. Kilka minut potem znów znać o sobie dał Marcin Paczkowski, który strzelał z przed pola karnego. Piłka po jego uderzeniu minimalnie minęła światło bramki. W 18 minucie w dogodnej sytuacji Dawid Florian uderzył wysoko nad bramką. Osiem minut później Pogoń mogła prowadzić już 2:0. Jacek Kosmalski wygrał pojedynek siłowy z obrońcą gości, znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Tomaszem Wietechą i strzelił wprost tam gdzie rzucił się golkiper. Piłka jeszcze odbiła się od słupka i wyszła na rzut rożny. Po dwóch kwadransach Tomasz Margol z około 25 metrów z rzutu wolnego strzelił tuż obok słupka bramki strzeżonej przez Pawła Nerka. Pięć minut potem uderzał Kosmalski, ale strzał został zablokowany przez obrońcę przyjezdnych. Swojej szansy na strzał z dystansu próbował także Rafał Zaborowski, lecz z problemami górą był Nerek. W końcówce pierwszej odsłony trochę przycisnęła Stal, ale dwie sytuacje miał Marek Kaliszewski. Najpierw po dośrodkowaniu Adama Czerkasa strzelił wysoko nad bramką. Następnie strzałem z dystansu sprawdził Wieteche. W drugiej odsłonie na początku optyczną przewagę posiadała Stal, zaś Pogoń konstruowała akcje z kontrataków. I przyniosło to znakomity efekt w 61 minucie. Dośrodkowanie z prawej strony Pawła Marchla zostało wybite przed pole karne, a czyhający na „16” Marcin Paczkowski mocnym strzałem strzelił drugą bramkę dla drużyny trenera Grzegorza Wędzyńskiego. Cztery minuty później Kaliszewski próbował dośrodkować do Kosmalskiego, ale solidnie w bramce spisywał się Wietecha. W 67 minucie „wejście smoka” zaliczyłby Jakub Górecki, ale piłkę po jego strzale z linii bramkowej Pogoni wybili defensorzy. Kilka minut potem Marek Kaliszewski trafił w boczną siatkę, zaś gdy Jacek Kosmalski wychodził na czystą pozycję sędzia boczny dopatrzył się spalonego, którego raczej nie było. W 90 minucie Stal mogła strzelić kontaktowego gola, ale Damian Wolański mając przed sobą bramkę strzelił wprost w Nerka. Ostatecznie Pogoń pokonała liderującą po 2. kolejkach Stal Rzeszów 2:0 i jest jedną z drużyn, która jak do tej pory nie straciła gola. Następny mecz siedlczanie zagrają za tydzień w niedziele w Krakowie z miejscową Garbarnią.