Podsumowanie 3. kolejki II ligi wschodniej

Trzecia kolejka i trzeci lider, tym razem na czele znalazła się Stal Stalowa Wola, która pokonała u siebie Wigry Suwałki. W meczu kolejki Pogoń Siedlce pewnie wygrała ze Stalą Rzeszów. Beniaminek z Krakowa zdobył pierwszy punkt.

6 sierpnia

Pogoń Siedlce – Stal Rzeszów 2:0 (1:0)

Bramki: Paweł Marchel 2, Marcin Paczkowski 59

O tym meczu piszemy w artykule Stal pękła.

Pozostałe mecze

Stal Stalowa Wola – Wigry Suwałki 2:0 (1:0)

Bramki: Michał Mościński 17, Wojciech Białek 84

Stal S. W.: Sebastian Ciołek – Tomasz Demusiak, Przemysław Żmuda, Tomasz Lewandowski, Paweł Byrski, Jarosław Piątkowski, Bartosz Horajecki, Michał Skórski (46 Kamil Gęśla), Kamil Walaszczyk, Michał Mościński (63 Rafał Turczyn), Wojciech Fabianowski (78 Wojciech Białek)
Wigry: Paulius Grybauskas – Tomasz Bajko, Marcin Rogoziński, Rafał Darda, Tomas Statkevičius (86 Daniel Ołowniuk), Adam Pomian (66 Łukasz Walicki), Andrzej Niewulis, Krystian Słowicki (88 Paweł Walicki), Sebastian Świerzbiński (70 Audrius Brokas), Willer, Gražvydas Mikulenas

Stalówka przystępowała do tego meczu wypoczęta, bo nie grała w poprzedniej kolejce. Spotkanie nie było jednostronne jak może wskazywać wynik, zarówno Stal, jak i Wigry miały swoje okazję. Pierwsza bramka, którą zdobył Michał Mościński padła po dużym błędzie suwalskiej obrony. Gości dobił w końcówce były napastnik Motoru Lublin – Wojciech Białek. Stal została liderem, ale prawdopodobnie po wycofaniu z rozgrywek KSZO straci walkower uzyskany za poprzedni mecz. Stal za tydzień zagra w Olsztynie z OKS1945, a Wigry czeka niedaleki wyjazd na mecz z Jeziorakiem Iława.

Motor Lublin – Okocimski KS Brzesko 0:1 (0:0)

Bramka: Dawid Dynarek 84

Motor: Mateusz Oszust – Michał Orłowski, Batata, Piotr Karwan, Iwan Dykij, Rafał Kycko (89 Michał Górniak), Sebastian Pyda (71 Aleksander Temerewski), Rafał Niżnik, Piotr Prędota, Igor Mihalewskij (89 Bartosz Tomczuk), Roman Karakewycz (79 Łukasz Młynarski)

Okocimski KS: Dawid Mieczkowski – Mateusz Wawryka, Radosław Jacek, Mateusz Urbański, Mateusz Pawłowicz, Michał Oświęcimka (74 Jarosław Krzak), Dawid Dynarek, Wojciech Wojcieszyński (61 Piotr Darmochwał), Iwan Litwiniuk (70 Paweł Pyciak), Tomasz Ogar (70 Robert Trznadel), Paweł Smółka

Po efektownym zwycięstwie z Pelikanem Motor liczył na kolejny dobry występ w meczu z „piwoszami”. Sytuacje bramkowe obu zespołów można zliczyć na palcach jednej ręki. Okocimski po raz kolejny zaprezentował szczelną obronę i skuteczność w końcowych minutach. Goście mieli jeszcze okazję do podwyższenia na 2:0 w końcowych minutach, ale jej nie wykorzystali. Motor miał zaplanowany w następnej kolejce mecz z KSZO, który się nie odbędzie. Wicelider z Brzeska zagra już w piątek u siebie z Sokołem Sokółka.

Resovia Rzeszów – Puszcza Niepołomice 0:1 (0:1)

Bramka: Michał Bogacz 35 (s)

Resovia: Marcin Pietryka – Wiesław Kozubek, Michał Bogacz, Mirosław Baran, Grzegorz Krzak, Tomasz Kot (48 Michał Ogrodnik), Andrij Nikanowycz (46 Paweł Cygnar), Peter Záhradnik, David Kwiek (46 Piotr Piechniak), Tomasz Płonka, Tihomir Czeneskow (46 Michał Twardowski)

Puszcza: Tomasz Kwedyczenko – Marcin Zontek, Tomasz Księżyc, Arkadiusz Lewiński, David Paul (71 Piotr Kok), Paweł Moskwik (71 Tomasz Moskała), Łukasz Nowak, Mateusz Cholewiak, Paweł Strózik, Sebastian Janik, Marek Mizia (89 Arkadiusz Serafin)

Rzeszowianie przystępowali do meczu podbudowani dobrą i skuteczną grą w meczu z I-ligową Wisłą Płock. Jednak jak się okazało liga i puchar to dwie różne bajki. Skuteczna w pucharze Resovia, nadal pozostaje bez zdobyczy bramkowej w rozgrywkach ligowych. Puszcza zdobyła bramkę po nieporozumieniu pomiędzy bramkarzem Marcinem Pietryką i obrońcą Pasiaków Michałem Bogaczem. Ten drugi głową przelobował własnego bramkarza i tak padł jedyny gol w tym spotkaniu. W 4. kolejce Resovia jedzie do Łowicza, z kolei Puszczę czeka mecz w Nowym Dworze Mazowieckim ze Świtem.

Garbarnia Kraków – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:2 (1:0)

Bramki: Marcin Siedlarz 41, Tymoteusz Chodźko 71 – Marcin Strzałkowski 49, Adam Gmitrzuk 51

Garbarnia: Krzysztof Żylski – Mateusz Siedlarz, Marcin Pluta, Bartłomiej Piszczek, Wojciech Cygal, Marcin Siedlarz (67 Krzysztof Kozieł) , Sebastian Sepioł, Filip Zelek, Sebastian Leszczak (56 Mariusz Stokłosa), Kamil Rado (65 Tymoteusz Chodźko), Bartosz Praciak

Świt: Michał Bugajski – Michał Jagodziński, Michał Krzymiński, Karol Drwęcki, Łukasz Sosnowski, Michał Lelujka, Adam Gmitrzuk, Patryk Zych (80 Mateusz Zawiska), Piotr Maślanka, Piotr Bajera, Michał Strzałkowski (90 Marcin Świderski)

Garbarnia przeważała w pierwszej połowie i zasłużenie prowadziła, jednak po przerwie górę zaczęło brać doświadczenie nowodworzan, którzy w przeciągu trzech minut wyszli na prowadzenie po bramkach Marcina Strzałkowskiego i Adam Gmitrzuka. Ostatnie słowo należało do gospodarzy, którzy wyrównali po strzale Tymoteusza Chodźko i ewidentnym błędzie golkipera Świtu Michała Bugajskiego. Garbarze zdobyli punkt, ale stracili dwóch podstawowych zawodników, którzy odnieśli kontuzję w tym spotkaniu, czyli Kamila Rado i Marcina Siedlarza. Za tydzień do Krakowa przyjeżdża niepokonana Pogoń Siedlce, natomiast Świt zagra w domu z nieobliczalną Puszczą Niepołomice.

7 sierpnia

Znicz Pruszków – OKS 1945 Olsztyn 1:2 (0:0)

Bramki: Grzegorz Wojdyła 88 – Paweł Łukasik 55, Krzysztof Filipek 85

Znicz: Piotr Misztal – Michał Kucharski, Arkadiusz Jędrych, Norbert Jędrzejczyk, Artur Januszewski, Krzysztof Kopciński (68 Daniel Kraska), Przemysław Sztybrych, Maciej Machalski (79 Adam Michalak), Mateusz Majewski (46 Przemysław Łudziński), Grzegorz Wojdyła, Paweł Bylak

OKS 1945: Piotr Skiba – Janusz Bucholc, Paweł Baranowski, Arkadiusz Koprucki, Paweł Głowacki, Łukasz Suchocki (77 Krzysztof Filipek), Igor Biedrzycki (62 Michał Świderski, 90 Piotr Łysiak), Bartosz Szaraniec, Dominik Kun, Radosław Stefanowicz, Paweł Łukasik (62 Łukasz Jegliński)

OKS 1945 Olsztyn okazał się lepszy w meczu dwóch zespołów wymienianych przed sezonem w gronie faworytów do awansu. W pierwszej połowie nie padły bramki, za to dziesięć minut po wznowieniu gry gości na prowadzenie wyprowadził Paweł Łukasik. Na 2:0 podwyższył Krzysztof Filipek. W szeregi olsztynian wdało się rozluźnienie, które na ich szczęście skończyło się tylko jedną bramką strzeloną przez pruszkowian. Mecz obserwował trener Pogoni Grzegorz Wędzyński. Znicz w następnej kolejce pauzuje. OKS 1945 Olsztyn zagra u siebie ze Stalą Stalowa Wola.

Sokół Sokółka – Pelikan Łowicz 2:4 (2:2)

Bramki: Tomasz Jakuszewski 2, Kamil Wojtkielewicz 12 (k) – Mariusz Solecki 11, Robert Łakomy 27, Przemysław Grajek 57, Patryk Pomianowski 58

Sokół: Łukasz Trudnos – Łukasz Sołowiej, Paweł Naliwajko, Emil Pracz, Michał Tochwin, Maciej Orpik (60 Karol Kosiński), Kamil Wojtkielewicz, Wojciech Zalewski, Mariusz Dzienis, Piotr Andrzejewski (60 Norbert Toczydłowski), Tomasz Jakuszewski

Pelikan: Michał Pytkowski – Robert Łakomy, Łukasz Gołka, Sebastian Przybyszewski, Michał Żółtowski, Patryk Pomianowski, Michał Łochowski (63 Michał Gamla), Przemysław Grajek, Michał Adamczyk (74 Olaf Okoński), Konrad Kowalczyk (86 Damian Kosiorek), Mariusz Solecki (81 Łukasz Mitek)

W „ornitologicznym” derby górą Pelikan Łowicz. Łowiczanie po raz kolejny pokazali niezłą skuteczność w ofensywie i radosny futbol w defensywie. Po pierwszej wyrównanej połowie, w drugiej lepsi i skuteczniejsi byli goście i odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo na trudnym terenie w Sokółce. Za tydzień Sokół zmierzy się w Brzesku z wiceliderem II ligi, z kolei Pelikan podejmie w Łowiczu Resovię.

Jeziorak Iława – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:3 (wo)

Goście zrezygnowali z gry. Jeziorak podejmie na swoim stadionie suwalskie Wigry.

Pauza: Wisła Puławy

Strzelcy: 3 – Tomasz Ogar (Okocimski KS Brzesko), 2 – Tomasz Jakuszewski (Sokół), Robert Łakomy (Pelikan), Igor Mihalewskij (Motor), Mariusz Solecki (Pelikan), Grzegorz Wojdyga (Znicz)