Lidia Chojecka mistrzynią Polski

Zawodniczka MKS Pogoń Siedlce Lidia Chojecka została mistrzynią Polski na dystansie 5000 m. Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce odbywają się w Bydgoszczy. W biegu na dystansie 1500 m siedlczanka zajęła 4. miejsce.

Bieg pań na 5000 m stał na bardzo wysokim poziomie i przyniósł grad rekordów życiowych. W końcu mogliśmy obserwować piękną walkę zawodniczek, a nie pasywny bieg po medale. Biegaczki często zmieniały się na prowadzeniu – najpierw współpracowały Iwona Lewandowska z Agnieszką Ciołek, potem bieg prowadziła Katarzyna Kowalska. Za ich plecami czaiły się Anna Jakubczak-Pawelec i Lidia Chojecka. Około 300 m do mety do finiszu zebrała się siedlczanka, która nie dała szans rywalkom na ostatnich metrach tego ciężkiego biegu. – Przed biegiem nie stresowałam się nawet rywalkami.  Jestem na tyle doświadczoną zawodniczką, że umiem sobie radzić z takimi sprawami. Przyznam, że miałam taktykę, aby nie prowadzić biegu, bo ostatnio kilka razy prowadziłam i źle na tym wyszłam. Postanowiłam po prostu jak najmniejszymi siłami zdobyć złoty medal. Przede mną jeszcze start na 1500 m. Jeśli nie uda mi się wywalczyć minimum, to jeszcze nie odpuszczę sezonu, bo wiem, że jestem dobrze przygotowana. – powiedziała w drodze na dekorację rekordzistka Polski, Lidia Chojecka.
Jest to siódme mistrzostwo zawodniczki Pogoni Siedlce na otwartym stadionie. Chojecka jest także 15-krotną halową mistrzynią Polski.
W biegu na dystansie 1500 m Lidia Chojecka zajęła 4. miejsce, do medalu zabrakło jej 27 setnych sekundy. Złoto wywalczyła Angelika Cichocka.