Podsumowanie 4. kolejki II ligi wschodniej

OKS 1945 Olsztyn potwierdził swoją siłę na własnym boisku i pokonał Stalówkę. W starciu beniaminków Pogoń Siedlce przegrała w Krakowi z Garbarnią. Nowym liderem został Okocimski KS Brzesko.

12 sierpnia

Okocimski KS Brzesko – Sokół Sokółka 3:1 (1:1)

Bramki: Wojciech Wojcieszyński 28, Paweł Peciak 79, Jarosław Krzak 90+2 – Maciej Orpik 27

Okocimski: Dawid Mieczkowski – Mateusz Wawryka, Radosław Jacek, Mateusz Urbański, Mateusz Pawłowicz, Michał Oświęcimka (69 Jarosław Krzak), Dawid Dynarek, Wojciech Wojcieszyński (67 Piotr Darmochwał), Iwan Litwiniuk (55 Paweł Pyciak), Robert Trznadel (58 Tomasz Ogar), Paweł Smółka

Sokół: Łukasz Trudnos – Łukasz Sołowiej, Paweł Naliwajko, Emil Pracz, Maciej Orpik, (59 Karol Kosiński), Kamil Wojtkielewicz, Wojciech Zalewski, Mariusz Dzienis, Norbert Toczydłowski (79 Filip Jurczuk), Kamil Czeremcha, Tomasz Jakuszewski (69 Piotr Andrzejewski)

Niespodziewanie to goście z Sokółki jako pierwsi objęli w tym meczu prowadzenie. Nie cieszyli się jednak zbyt długo, gdyż kilkadziesiąt sekund później „Piwosze” doprowadzili do wyrównania. Kolejne bramki padły w ostatnim kwadransie, obie strzelili piłkarze z Brzeska. W tym meczu Okocimski odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu i został samodzielnym liderem. W następnej kolejce brzeski OKS zagra w Boguchwale z Resovia, a Sokół Sokółka będzie miał dużą szansę na pierwsze zwycięstwo w domowym meczu z KSZO.

13 sierpnia

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Puszcza Niepolomice 2:0 (0:0)

Bramki: Patryk Zych 57 – David Paul 65

Świt: Michał Bugajski – Michał Krzymiński, Karol Drwęcki (14 Marcin Świderski), Adam Gmitrzuk, Łukasz Sosnowski, Michał Lelujka, Rafał Kosiec (66 Mateusz Zawiska), Obem Marcellinus Odong, Piotr Maślanka (73 Dariusz Zjawiński), Piotr Bajera, Michał Strzałkowski (32 Patryk Zych)

Puszcza: Kamil Turbasa – Krzysztof Radwański, Tomasz Księżyc, Arkadiusz Lewiński, Sebastian Janik, Tomasz Moskała (63 Paweł Moskwik), Łukasz Nowak, Paweł Strózik, David Paul (78 Peter Keshi), Mateusz Cholewiak, Marek Mizia (82 Piotr Kok)

Świt, który będzie rywalem Pogoni w najbliższej kolejce nastawiał się przed meczem na odniesienie pierwszego zwycięstwa w rozgrywkach. Jednak to niepokonana w rozgrywkach Puszcza Niepołomice była bliższa zwycięstwa. Nowodworzanie wyszli na prowadzenie po bramce Patryka Zycha. Niespełna 10 minut później do wyrównania doprowadził kupiony latem Amerykanin David Paul. Świt czeka trudny wyjazd do Siedlec, gdzie ciężko będzie o jakiekolwiek punkty. Puszcza zagra w Niepołomicach z nieobliczalnym Pelikanem.

Pelikan Łowicz – Resovia Rzeszów 1:0 (1:0)

Bramka: Sebastian Przybyszewski 6

Pelikan: Michał Pytkowski – Robert Łakomy, Radosław Gołka, Sebastian Przybyszewski, Michał Żółtowski, Patryk Pomianowski (69 Patryk Krzeszewski), Michał Łochowski, Przemysław Grajek, Marek Adamczyk (74 Michał Gamla), Mariusz Solecki (80 Łukasz Mitek), Konrad Kowalczyk (90 Damian Kosiorek)

Resovia: Marcin Pietryka – Grzegorz Krzak, Mirosław Baran (34 Wiesław Kozubek), Michał Bogacz, Kacper Horodeński (66 Michał Ogrodnik), Andrij Nikanowycz, Paweł Cygnar (63 Marcin Juszkiewicz), Peter Záhradnik, Piotr Piechniak, Sebastian Hajduk (55 Dariusz Kantor), Michał Twardowski

Pelikan odniósł pierwsze zwycięstwo w historii meczów z Resovia. Gospodarze szybko objęli prowadzenie, po dobrze rozegranym rzucie rożnym bramkę zdobył był piłkarz ŁKS Łódź Sebastian Przybyszewski. Rzeszowianie dążyli do wyrównania, najlepszą ku temu okazję mieli w czwartej minucie doliczonego czasu gry, gdy po rzucie rożnym główką strzelał bramkarz przyjezdnych Marcin Pietryka. Piłkę zmierzającą w okienko bramki wybronił jego vis a vis Michał Pytkowski. Resovia po czterech meczach pozostaje bez zwycięstwa i bez strzelonej bramki, w następnej serii czeka ich ekstremalnie trudne zadanie poprawienia tej statystyki w meczu rozegranym w Boguchwale z liderem tabeli – Okocimskim. Pelikan czeka wyjazdowy mecz z niepokonaną w bieżących rozgrywkach Puszczą Niepołomice.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Motor Lublin 3:4 (2:2)

Bramki: Tomasz Persona 4, Karol Czyż 40, Radosław Kardas 80 – Piotr Karwan 22, Roman Karakewycz 31, Michał Górniak 48, Igor Mihalewskij 73

KSZO: Tomasz Bąbel – Michał Stachurski, Radosław Kardas, Wojciech Skrobisz, Klaudiusz Łatkowski, Damian Nogaj, Karol Czyż, Dawid Żak (83 Karol Szafirowski), Mateusz Mąka, Tomasz Persona, Kamil Dziadowicz

Motor: Mateusz Oszust – Michał Orłowski, Batata, Piotr Karwan, Iwan Dykij, Marcin Popławski (87 Łukasz Młynarski), Sebastian Pyda, Michał Górniak (55 Rafał Kycko, 90 Patryk Czułowski), Rafał Niżnik, Piotr Prędota, Roman Karakewycz (62 Igor Mihalewskij)

W Ostrowcu Świętokrzyskim kibice obejrzeli bardzo ciekawe spotkanie i nadspodziewanie dobrą grę KSZO. Gospodarze już w 4. minucie objęli prowadzenie. Motor szybko uspokoił sytuację i wyszedł na prowadzenie, ale KSZO się nie poddawało i do przerwy na tablicy wyników widniał remis 2:2. W drugiej odsłonie spotkania dała o sobie znać krótka ławka rezerwowych pomarańczowo-czarnych i Motor zdobył dwie kolejne bramki. Gospodarze odpowiedzieli tylko jednym trafieniem i ostatecznie przegrali. To już kolejny mecz, w którym „Motorowcy” notują taki wynik, poprzednio wygrali 4:3 z Pelikanem w Łowiczu. KSZO powalczy za tydzień w Sokółce, natomiast do Lublina zawitają Wigry Suwałki.

Stal Rzeszów – Wisła Puławy 1:1 (1:0)

Bramki: Wojciech Krauze 13 – Łukasz Giza 74 (k.)

Stal Rz.: Tomasz Wietecha – Konrad Hus (84 Damian Szala), Michał Czarny, Piotr Duda, Rafał Zaborowski, Wojciech Krauze, Dariusz Słomian, Tomasz Margol (80 Jakub Górecki), Dawid Florian (52 Michał Górecki), Konrad Maca (51 Łukasz Krzystoń), Andreja Prokić

Wisła: Kamil Beszczyński – Mateusz Gawrysiak, Mikołaj Skórnicki, Tomasz Bednaruk, Michał Budzyński (69 Maciej Wójtowicz), Mateusz Olszak (57 Mateusz Kozieł), Piotr Mokiejewski, Sebastian Orzędowski (57 Łukasz Giza), Rafał Giziński (90 Rafał Kursa), Konrad Nowak, Rafał Wiącek

Po porażce w zeszłym tygodniu z beniaminkiem z Siedlec, Stal Rzeszów liczyła na komplet punktów z innym beniaminkiem – Wisła Puławy. Wiślacy nie poddali się, mimo bramki straconej już w pierwszym kwadransie. Zespół z Puław wyrównał po kontrowersyjnym rzucie karnym w 74 minucie. Stal przegrywała walkę w środku boiska, ale mogli ten mecz wygrać, gdyby Andreja Prokić trafił przynajmniej jedną z dwóch sytuacji „sam na sam” jakie miał w końcówce. Za tydzień przed Stalą trudny sprawdzian w Pruszkowie. Wisła Puławy po raz pierwszy w sezonie w roli gospodarza (na stadionie w Poniatowej) podejmie Garbarnię Kraków.

Jeziorak Iława – Wigry Suwałki 2:1 (0:1)

Bramki: Remigiusz Sobociński 78, Wojciech Figurski 90 – Willer 45 (k.)

Jeziorak: Dawid Kręt – Dawid Kowalski, Marcin Kalkowski, Mohammed Eid, Bartosz Sulkowski (75 Hubert Otręba), Tomasz Sedlewski (57 Oleg Fedosow), Arkadiusz Żaglewski (55 Wojciech Figurski), Łukasz Pietroń, Piotr Skokowski, Remigiusz Sobociński,Christian Klein (51 Aleksander Kowalczyk)

Wigry: Paulius Grybauskas – Krystian Słowicki, Marcin Rogoziński, Rafał Darda, Przemysław Makarewicz, Daniel Ołowniuk (55 Gražvydas Mikulenas), Andrzej Niewulis, Krystian Słowicki (88 Paweł Walicki), Sebastian Świerzbiński, Adam Pomian , Kamil Lauryn, Audrius Brokas, Willer

Gdy wydawało się, że pierwsza połowa skończy się bezbramkowym wynikiem bramkę dla suwalczan zdobył Brazylijczyk Willer, który pewnie wykorzystał rzut karny. Jeziorak starał się odrobić straty i udało się im to w ostatnim kwadransie. Najpierw do wyrównania doprowadził były pomocnik Amici Wronki – Remigiusz Sobociński. W ostatniej minucie drugą bramkę dla Jezioraka w tym meczu i drugą swoją w sezonie zdobył Wojciech Figurski. W następnej serii spotkań w Iławie dojdzie do kolejnego pojedynku, tym razem z OKS 1945 Olsztyn. Wigry zagrają na wyjeździe z Motorem Lublin.

OKS 1945 Olsztyn – Stal Stalowa Wola 3:2 (2:1)

Bramki: Paweł Baranowski 9, Radosław Stefanowicz 11, Dominik Kun 51 – Marek Kusiak 40, Przemysław Żmuda 47

OKS: Piotr Skiba – Janusz Bucholc, Paweł Baranowski, Arkadiusz Koprucki, Paweł Głowacki, Łukasz Suchocki (70 Krzysztof Filipek), Igor Biedrzycki (46 Michał Świderski), Bartosz Szaraniec, Dominik Kun, Radosław Stefanowicz, Paweł Łukasik (46 Łukasz Jegliński)

Stal S. W.: Sebastian Ciołek – Tomasz Demusiak, Przemysław Żmuda, Tomasz Lewandowski, Paweł Byrski (63 Wojciech Białek), Marek Kusiak. Jarosław Piątkowski, Michał Skórski, Kamil Walaszczyk, Michał Mościński (34 Rafał Turczyn), Wojciech Fabianowski (76 Kamil Gęśla)

Spotkanie nie mogło się lepiej rozpocząć dal gospodarzy, którzy po 11 minutach prowadzili 2:0. Stalówka pokazała w dalszej części meczu, że nieprzypadkowo liderowali tabeli po 3. kolejkach. Goście doprowadzili do wyrównania po bramkach Marka Kusiaka i Przemysława Żmudy. Mecz miał jednak innego bohatera, a został nim Łukasz Suchocki, który skompletował swoistego hat-tricka asyst. W 51 minucie zagrał idealnie do młodzieżowca Dominika Kuna, który ustalił wynik spotkania. Gospodarze kończyli mecz w „10” po czerwonej kartce dla Pawła Baranowskiego. Stal Stalowa Wola za tydzień pauzuje. Olsztynianie zmierzą się w Iławie z Jeziorakiem.