Polska ograła Białoruś

Reprezentacja Polski do lat 19 pokonała w meczu, który odbył się w Siedlcach rówieśników z Białorusi 3:1. Symboliczny  debiut w biało-czerwonych zaliczył bramkarz Pogoni Siedlce Jacek Kozaczyński junior.

Od samego początku warunki na boisku dyktowali piłkarze naszego kraju. Już w 5 minucie po rzucie rożnym biało-czerwoni mogli prowadzić, ale w zamieszaniu pod bramką Pawieła Archipowa piłka jedynie odbiła się od poprzeczki. Kibice zgromadzeni na stadionie ROSRRiT w Siedlcach doczekali się gola w 10 minucie spotkania. Arkadiusz Milik otrzymał świetne podanie do tyłu i mocnym strzałem wyprowadził Polskę na prowadzenie. Za niespełna trzy minuty Patryk Fryc dośrodkował w pole karne, a tam walkę w powietrzu z bramkarzem gości zza wschodniej granicy wygrał Arkadiusz Milik i zdobył swoją drugą bramkę. W 19 minucie okazję miał Kacper Przybyłko, zaś Białoruś odpowiedziała niecelnym strzałem z rzutu wolnego Siergieja Nowika. Pięć minut później kobinacyjną akcję przeprowadzili Polacy, którą strzałem w białoruskiego bramkarza zakończył Arkadiusz Milik. W końcówce pierwszej odsłony na strzał zdecydował się Kacper Przybyłko, lecz ten efektownie wybronił Pawieł Archipow. Drugą połowę odważniej rozpoczęli Białorusini. Siergiej Nowik dośrodkowywał w pole karne i nie mało brakowało, aby piłka zatrzepotała w polskiej bramce. W 51 minucie Mateusz Lewandowski znalazł się w bardzo dobrej sytuacji, lecz trafił jedynie w bramkarza. Za moment sam na sam z Wojciechem Pawłowskim znalazł się Jewgienij Nikitin, lecz trafił wprost w niego. W drugiej połowie Białorusini częste ataki Polaków przerywali faulami w okolicach 30 metra. W 62 minucie po podaniu głową Bartosza Żurka głową trzecią bramkę dla Polski strzelił Michał Nalepa. Za moment swoich okazji nie wykorzystali kolejno Piotr Zieliński oraz Szymon Drewniak. Gola natomiast zdobyli goście, a jej autorem był Pawieł Sawickij. W 71 minucie Roman Biegunow mógł zdobyć kontaktową bramkę, ale nie dostawił nogi do doskonałego podania. W końcówce meczu gra toczyła się głównie w środku pola i żadna ze stron nie stworzyła sobie żadnych dogodnych sytuacji. Warto odnotować, że w 90+2 minucie w bramce reprezentacji Polski zadebiutował bramkarz Pogoni Jacek Kozaczyński junior. Miejmy nadzieję, że w przyszłości siedlczanin dostanie więcej czasu na pokazanie swoich umiejętności. Podsumowując, trzeba pochwalić obie drużyny za ładną dla oka grę. Miło było popatrzeć na szybkie akcje z obu stron i bramki jakie padły w tym meczu. Oby w przyszłości w Siedlcach było dane jeszcze zagrać jakiejkolwiek reprezentacji naszego kraju.

31.08.11, 17:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

Mecz towarzyski: Polska U-19 – Białoruś U-19 3:1 (2:0)

Bramki: Arkadiusz Milik 10, 13, Michał Nalepa 62 – Pawieł Sawickij 67

Polska U-19: 1. Michał Szromnik (46, 12. Wojciech Pawłowski; 90, 2. Jacek Kozaczyński) – 14. Patryk Fryc, 3. Kornel Osyra, 6. Michał Nalepa, 17. Michał Kołodziejski – 7. Mateusz Lewandowski (60, 11. Kamil Kamiński), 8. Szymon Drewniak (90, 4. Rafał Kursa), 5. Piotr Piekarski (90, 13. Maciej Kowalski-Haberek), 15. Kacper Przybyłko (81, 16. Marcin Byszewski) – 9. Arkadiusz Milik (60, 18. Bartosz Żurek), 10. Piotr Zieliński.

Białoruś U-19: 1. Pawieł Archipow – 16. Dmitrij Achramienko, 5. Aleksiej Wasilewskij, 3. Dienis Drigalow, 2. Roman Biegunow – 10. Anton Szramczenko (29, 13. Jewgienij Kalinin), 14. Jurij Wołowik (66, 4. Jewgienij Kłopockij), 9. Siergiej Puszniakow (79, 17. Kiriłł Raduszko), 11. Azam Radżabow, 7. Siergiej Nowik (55, 15. Jewgienij Nikitin) – 8. Pawieł Sawickij.

Żółta kartka: Michał Nalepa 71

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Polska, Siedlce)

Piłkarz meczu: Arkadiusz Milik (Polska U-19)

źródło: własne; foto: Michał Michalski