Grand Prix Siedlec 2011 – wyniki

3 września w Publicznym Gimnazjum Nr 3 został rozegrany dziewiąty turniej szachowy tegorocznego Grand Prix Siedlec w szachach. Łącznie w turnieju wrześniowym uczestniczyło 43 zawodniczek i zawodników.

Turniej wygrał niespodziewanie ale zasłużenie Filip Delekta młodziutki zawodnik Stilonu Gorzów Wielkopolski uzyskując komplet zwycięstw w 7 rozegranych partiach. Filip ma dopiero  13 lat ale zanotował już na swoim koncie szereg sukcesów na arenie szachowej naszego kraju, m.in. w 2010 roku zdobył tytuł mistrza Polski Juniorów do lat 12. Od zaledwie tygodnia rodzice Filipa wraz z dziećmi osiedlili się na stałe w Mokobodach. Będziemy mogli teraz częściej obserwować rozwój młodego utalentowanego zawodnika i cieszyć się z jego sukcesów sportowych.

7. Adam Łukasik – AZS UMCS Lublin,
8. Jakub Szczygieł – Krynka – wszyscy po 5 pkt.

Klasyfikację uczniów szkół ponadgimnazjalnych wygrał Hubert Goławski – z  LO w Wisznicach. Wśród gimnazjalistów najlepszy był Mateusz Siwek z Publicznego Gimnazjum w Radzyniu Podlaskim. Klasyfikację uczniów szkół podstawowych klas IV – VI wygrał oczywiście zwycięzca turnieju – Filip Delekta, a klasyfikację uczniów szkół podstawowych klas I – III  – Patrycja Waszczuk ze Szkoły Podstawowej w Miedzyrzecu Podlaskim. W turnieju obok Filipa wzięły udział również jego siostry Anna i Joanna, które również wypadły bardzo dobrze. Ania obecnie gimnazjalistka a posiadająca już I kategorię szachową zdobyła – 4 pkt, a Joasia uczęszczająca do szkoły podstawowej i mająca II kategorię szachową – 3 pkt z 7 partii.

Szczegółowe wyniki turnieju są dostępne na stronie internetowej programu sędziowskiego:http://www.chessarbiter.com/turnieje/2011/ti_834/results.html?l=pl&tb=10_.

Po 9 turniejach na czele klasyfikacji Grand Prix Siedlec znajduje się Sławomir Kurpiewski – KSz. Skoczek Siedlec – który zgromadził łącznie – 50,5 pkt przed Konradem Szczygłem – z Krynki – 44 pkt i  Jakubem Szczygłem – z Krynki  – 43,5 pkt. W 9 turniejach  sklasyfikowano łącznie 98 zawodników i zawodniczek.

źródło: własne