Wojciechów dwóch rozbiło Pogoń w puch

Piłkarze Pogoni Siedlce w meczu 8. kolejki II ligi wschodniej podejmowali na własnym stadionie zespół Stali Stalowa Wola. Siedlczanie przegrali to spotkanie 0:3.

Początek meczu to wyrównana gra obu zespołów. W 9 minucie Robert Kwiatkowski dośrodkował w pole karne lecz piłkę wyłapał bramkarz przyjezdnych Bartłomiej Dydo. W 17 minucie do Adama Czerkasa głową podawał Jacek Kosmalski, lecz ten pierwszy strzelił nad poprzeczką. Dwie minuty później ponownie akcja Kosmalski – Czerkas i znów brak wykończenia. W 32 minucie Marek Kaliszewski uderzał z rzutu wolnego z około 40 metrów. Obronił Dydo. W 36 minucie Pogoń straciła pierwszą bramkę. Po akcji prawą stroną boiska i braku zdecydowania Jacka Kozaczyńskiego juniora piłka dotarła pod nogi Wojciecha Białka, ten strzałem pod poprzeczkę wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W 39 minucie Kosmalski z rzutu wolnego uderza nad poprzeczką. W końcówce pierwszej odsłony Pogoń próbowała odrobić straty lecz nie przyniosło to żadnego rezultatu. Siedlczanie na drugą połowę wyszli w niezmienionym składzie. Już w pierwszej minucie drugiej połowy Czerkas dośrodkował piłkę do Roberta Kwiatkowskiego który dotknął piłkę rękę. W 48 minucie Kamil Walaszczyk z około 35 metrów próbował zaskoczyć strzałem Kozaczyńskiego juniora. W 61 minucie jeden z zawodników gości dośrodkował do Białka, a ten strzelił głową tuż obok słupka. Siedem minut później Mariusz Marczak strzelił z przed pola karnego, lecz uderzenie było za lekkie i golkiper gości złapał piłkę bez problemów. W 75 minucie Kozaczyński junior obronił groźny strzał z okolic środka boiska. W 79 minucie strata piłki przez siedlczan i po kontrze Stali  Białek wpisał się na listę strzelców po raz drugi. W 85 minucie Cezary Demianiuk otrzymał piłkę w polu karnym i będąc na czystej pozycji nie trafił w bramkę. W doliczonym czasie gry, goście ustalili wynik meczu na 0:3. Kolejna kontra przyjezdnych wykończona strzałem Wojciecha Fabianowskiego.

Bramka Wojciecha Białka na 0:1

Bramka Wojciecha Fabianowskiego na 0:3

10.09.111 16:00 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

II liga: Pogoń Siedlce – Stal Stalowa Wola 0:3 (0:1)

Bramki: Wojciech Białek 35, 79, Wojciech Fabianowski 90+3

Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński junior – 15. Paweł Marchel (66, 21. Cezary Demianiuk), 23. Grzegorz Krystosiak, 24. Marek Lendzion, 22. Damian Guzek – 10. Marek Kaliszewskim (64, 19. Mariusz Marczak), 17. Przemysław Rodak (64, 7. Grzegorz Wędzyński), 4. Chinonso Agu, 8. Robert Kwiatkowski – 20. Jacek Kosmalski, 9. Adam Czerkas (64, 5. Dariusz Dziewulski)

Stal: 1. Bartłomiej Dydo – 2. Tomasz Demusiak, 4. Jaromir Wieprzęć, 5. Przemysław Żmuda, 3. Marek Kusiak – 11. Jarosław Piątkowski, 7. Rafał Turczyn (90, 19. Michał Mościński), 10. Kamil Walaszczyk, 14. Bartosz Horajecki – 17. Wojciech Białek (90+2, 6. Daniel Radawiec), 16. Wojciech Fabianowski (90+3, Daniel Radawiec)

Żółte kartki: Wojciech Białek 29, Kamil Walaszczyk 32 Wojciech Fabianowski 68 – Paweł Marchel 54