Pierwsze koty za płoty

Od falstartu rozpoczęły towarzyskie turnieje drużyny koszykarskie z naszego miasta. Koszykarki MKK Siedlce przegrały w Olsztynie z gospodyniami – KKS-em, a koszykarze ulegli w Lublinie, miejscowemu Startowi.

O końcowym rozstrzygnięciu meczu MKK z KKS-em zdecydowały ostanie minuty spotkania. Przez trzy kwarty trwał wyrównany bój. Jeszcze w 37 minucie siedlczanki przegrywały tylko 6 punktami, jednak w końcówce, opadły sił i musiały uznać wyższość rywalek. W dodatku kontuzji w meczu doznała Justyna Zalewska i przez jakiś czas będzie wyłączona z gry. W barwach MKK pojawiły się trzy nowe zawodniczki: zakontraktowana już Katarzyna Ćwiklińska (z Pruszkowa) oraz testowane: Daria Dziewulska i Anna Kolasa (z Widzewa).

09.09.2011, 17.30 – Olsztyn
KKS Olsztyn – MKK Siedlce 92:74 (27:24, 25:16, 23:20, 17:14)
MKK: Marta Hylewska 14, Magdalena Kowalska 13, Katarzyna Ćwiklińska 13, Kamila Petryka 12, Daria Dziewulska 6, Maja Stachura 6, Katarzyna Agnieszczak 4, Agata Pacuszka 4, Anna Kolasa 3, Paulina Czachor 2, Justyna Zalewska.

————————————————————————————————————————————————–

Z kolei koszykarze SKK musieli uznać wyższość gospodarzy, Startu uznawanego za faworyta lubelskiego turnieju. Siedlczanie ulegli w tym meczu 53:65. Wynik końcowy nie odzwierciedla tego co działo się na parkiecie, gdzie trwała wyrównana walka przez trzy kwarty. Podobnie jak w przypadku koszykarek, zaważyły ostatnie fragmenty meczu. Siedlczanie poszli wówczas na wymianę ciosów, z której lepiej wyszli lublinianie. W drużynie SKK w tym spotkaniu zawodziła skuteczność w rzutach za 2. Poza tym w naszym zespole z różnych względów nie mogli zagrać Rafał Wójcicki (sprawy osobiste), Mateusz Bal (drobny uraz) i Karol Chomka (kontuzja). Po raz pierwszy zagrał za to Radosław Basiński, który wyleczył już swój uraz.