Rawa podbija lubelszczyznę

Narciarze z Siedlec wygrywają w III Pucharze Lubelszczyzny 2011 w… sprintach na nartorolkach. W zawodach w Tomaszowie Lubelskim wśród seniorek triumfowała Anna Staręga a w kategorii seniorów – Kamil Majewski (oboje UKS Rawa Siedlce).

Ponadto drugie miejsce w seniorkach zajęła Ola Prekurat a trzeci w kat. seniorów był Grzegorz Staręga. W kategorii juniora A szóste miejsce zajął z kolei Damian Duk (UKS Rawa Siedlce).

Dzień później w Krynicy Zdrój odbyły się I Mistrzostwa Polski w biegach dystansowych na nartorolkach.
W biegu głównym zawodnicy rywalizowali na dystansie 35km. 4. miejsce zajął Maciej Staręga UKS Rawa Siedlce. Triumfował Sebastian Gazurek z NKS Trójwieś Beskidzka.

Wśród kobiet, które rywalizację na dystansie 15km rozpoczęły po mężczyznach triumfowała Agnieszka Szymańczak z AZS AWF Katowice. 4. miejsce podobnie jak Maciek zajęła Anna Staręga (UKS Rawa Siedlce).

W osobnej kategorii rywalizowali weterani. Panowie urodzeni przed 1961 rokiem do pokonania mieli 15km. Najlepszy okazał się Edward Mucha, a tuż za nim był trener UKS Rawa Siedlce – Grzegorz Staręga.

źródło: własne, skipol; foto: skipol