Zabrakło niewiele

Drugiej porażki w turnieju w Siedlcach doznali koszykarze SKK. Podopieczni Tomasza Araszkiewicza i Wiesława Głuszczaka przegrali ze Zniczem Basket Pruszków 71:74. W drugim meczu Politechnika rozbiła lubelski Start 81:51.

Jak się okazało na koniec, decydująca dla losów spotkania była pierwsza połowa, którą lepiej zagrali goście z Pruszkowa. Postawili strefę, którą ciężko było sforsować graczom SKK. Poza tym wykazali się niezwykłą celnością rzutową i wykorzystali niefrasobliwość gospodarzy. Siedlczanie byli na bakier ze skutecznością. Druga odsłona spotkania to już zupełnie inna postawa SKK. Nasi koszykarze zaczęli grać bardziej dynamicznie, dobrze bronili i częściej trafiali. Z 11-punktowej przewagi Znicza, w 38 minucie zrobiło się tylko 1 punkt (67:68). Znicz znów odskoczył, ale gdy na 3 sekundy przed końcem pojawił się rezultat 71:72, tliła się jeszcze iskierka nadziei na końcowy triumf SKK. Niestety 2 rzuty wolne wykorzystali pruszkowianie a siedlczanom zabrakło już czasu na przeprowadzenie skutecznej akcji.