Po Puchar do Krosna

Do rozpoczęcia rozgrywek I ligi koszykówki mężczyzn coraz mniej czasu. Koszykarze SKK nie próżnują i doskonalą grę w turniejach towarzyskich. W najbliższy weekend kolejny taki turniej czeka ich w Krośnie.

W Krośnie co roku organizowany jest turniej o Puchar Prezydenta Miasta. Nie inaczej jest tym razem. W hali widowiskowo sportowej przy ulicy Bursaki 29 o Puchar oprócz gospodarzy (MOSiR-u) rywalizować będą:  Sokół Łańcut, Polonia Przemyśl i SKK Siedlce.

Koszykarskie zmagania rozpoczną się już w piątek (23 września) meczem gospodarzy z Polonią Przemyśl. W drugim wieczornym spotkaniu gracze SKK zmierzą się z Sokołem Łańcut. Nasz zespół możliwość rywalizować z Sokołem w poprzednim sezonie I ligi. Zarówno mecz wyjazdowy jak i domowy były bardzo zacięte. W Łańcucie potrzeba było dogrywki, by rozstrzygnąć losy spotkania a górą był Sokół, który wygrał 80:71. W Siedlcach koszykarze obu drużyn także zapewnili emocje do samego końca. Więcej zimnej krwi zachowali siedlczanie, którzy zwyciężyli 63:62.

W sobotę siedlczanie podejmą MOSiR Krosno, beniaminka I ligi. Przypomnijmy, że w drużynie z Krosna od nowego sezonu występować będzie były zawodnik SKK, Maciej Ustarbowski. Koszykarze Siedleckiego Klubu Koszykówki dwa tygodnie temu grali już z MOSiR-em na turnieju w Lublinie i triumfowali 67:55. O wygranej przesądziła zwłaszcza druga połowa.

Na zakończenie turniejowej rywalizacji podopieczni Tomasza Araszkiewicza i Wiesława Głuszczaka w niedzielę zagrają z Polonią Przemyśl. Ostatni rywal SKK w krośnieńskim turnieju, Polonia Przemyśl to także beniaminek I ligi. Polonia wprawdzie przegrała turniej barażowy o awans do I ligi, ale otrzymała od PZKosz dziką kartę uprawniającą do gry w tej klasie rozgrywkowej. Z przemyślanami podopieczni Tomasz Araszkiewicza i Wiesława Głuszczaka  jeszcze nie grali i będzie to pierwsza konfrontacja obu zespołów.

Poniżej prezentujemy szczegółowy program krośnieńskiego turnieju.