SKK podołał zespołowi Sokoła

Od zwycięstwa rozpoczęli turniej towarzyski w Krośnie koszykarze SKK Siedlce. Pokonali Sokół Łańcut 78:76. W drugim meczu lepsi od Polonii Przemyśl okazali się gospodarze.

Turniej towarzyski w Krośnie jest ostatnim sprawdzianem dyspozycji koszykarzy SKK przed inauguracją rozgrywek I ligi, która startuje już za tydzień. Siedlczanie podczas turnieju mają możliwość zmierzenia się z ligowymi rywalami.

Na początek doszło do konfrontacji SKK z zawsze mocnym Sokołem Łańcut. Pierwsze fragmenty meczu nie należały do najlepszych w wykonaniu SKK. Wpływ na to miał fakt, że nasi koszykarze przystąpili do meczu prosto po kilkugodzinnej podróży. Z każda minutą gra siedlczan wyglądała coraz lepiej. Miało to przełożenie na wynik. W trzeciej kwarcie naszej drużynie udało się wyjść na prowadzenie chociaż łańcucianie nie odpuszczali. Przed ostatnią kwartą na tablicy widniał wynik remisowy 53:53. Tradycyjnie już, jak to w przypadku koszykarzy SKK bywa, nerwowo było do samego końca. Na trzy minuty przed końcem pole manewru szkoleniowców SKK zostało ograniczone. Po pięć przewinień „złapali” Paweł Kowalczuk, Marcin Nędzi i Jacek Czyż. Nie podłamało to pozostałych kolegów z drużyny. Siedlczanie wykazali się większą odpornością psychiczną od rywali i zwyciężyli różnicą dwóch punktów.

Siedleccy sympatycy SKK mają powody do zadowolenia ale jutro kolejna ciężka przeprawa, gdyż naszym przeciwnikiem będzie miejscowy MOSiR, który dziś ograł Polonię. Najskuteczniejszym graczem w meczu z Polonią w drużynie z Krosna okazał się były zawodnik SKK, Maciej Ustarbowski (14 pkt). Jutrzejszy mecz z MOSiR-em będzie także szczególny dla Adriana Czerwonki, który w ubiegłym sezonie pomógł krośnianom awansować do I ligi.