Starcie beniaminków dla Cuprum

Siatkarze KPS Jadar Siedlce przegrali w inauguracyjnym spotkaniu I ligi z Cuprum Mundo Lubin 2:3.

Mecz beniaminków lepiej zaczął zespół z Siedlec, który w pierwszej partii imponował zarówno własną zagrywką jak i przyjęciem zagrywki przeciwnika. W II secie role się odwróciły i do głosu doszli gospodarze. Wyrównana gra w tym secie toczyła się do stanu 8:7, potem Lubinianie odskoczyli i wygrali drugą partię. Trzecia partia zdecydowanie dla Cuprum Mundo Lubin. Trener Maciej Nowak przy niekorzystnie układającym się wyniku ściągnął kilku zawodników, dzięki czemu mogli odpocząć przed IV setem i spojrzeć na grę z boku. Czwarta partia była bardzo wyrównana i mogła zakończyć się zwycięstwem zarówno gospodarzy jak i siedlczan. Na szczęście to KPS pokazał charakter i wygrał nerwową partię 30:28. W tie-breaku miejscowi odskoczyli na dwa punkty i mimo usilnych starań zespołu z Siedlec dowieźli wynik seta do końca, tym samym Cuprum wygrał 3:2. Kolejnym rywalem siedlczan będzie Siatkarz Wieluń.

01.10.11, 15:00 – Lubin
I liga: Cuprum Mundo Lubin – KPS Jadar Siedlce 3:2 (18:25, 25:16, 25:10, 28:30, 15:13)
KPS: 1. Wojciech Ranecki, 2. Witold Chwastyniak, 6. Jakub Kowalczyk, 7. Jakub Bucki, 14. Radosław Zbierski, 17. Mateusz Jasiński i 10. Paweł Kowal (libero) oraz 8. Paweł Łęgowski, 9. Łukasz Wroński, 11. Tomasz Obuchowicz, 15. Igor Walczykowski

źródło: własne; foto: Piotr Niciporuk