Grand Prix Siedlec 2011 – wyniki

Październikowy turniej szachowy z cyklu Grand Prix Siedlec wygrał Mistrz FIDE Piotr Delekta reprezentujący KSz Lech Poznań. Zwycięzca uzyskał 6 pkt z 7 rozegranych partii.

Drugie miejsce z tą samą liczbą punktów zajął syn pana Piotra – Filip, o którym pisaliśmy w ubiegłym miesiącu. Kolejne miejsca przypadły w udziale: 3. Tomasz Sikorski – KSz. Skoczek Siedlce 4. Jakub Szczygieł – Krynka – obaj po 5,5 pkt. 5. Zbigniew Litwiniec – Orlęta Spomlek Radzyń Podl. 6. Hubert Goławski – LO Wisznice 7. Sławomir Kurpiewski – KSz Skoczek Siedlce 8. Konrad Szczygieł – Krynka 9. Andrzej Litwiniec – Orlęta Spomlek Radzyń Podl. 9. Antoni Szczygieł – Siedlce – wszyscy po 5 pkt. W turnieju uczestniczyło 43 zawodniczek i zawodników. Szczegółowe wyniki turnieju są zamieszczone na stronie internetowej programu sędziowskiego:  http://www.chessarbiter.com/turnieje/2011/ti_835/.
W klasyfikacjach szkolnych zwyciężyli:
Szkoły ponadgimnazjalne – Tomasz Sikorski – I LO Siedlce,
gimnazja – Filip Delekta – Gimnazjum w Mokobodach,
szkoły podstawowe kl. IV-VI – Dominika Węgrzyniak – SP w Międzyrzecu Podlaskim,
szkoły podstawowe kl. I – III Szymon Niedziółka – SP 6 Siedlce.

W 10 turniejach tegorocznego Grand Prix Siedlec zostało sklasyfikowanych 104 zawodników i zawodniczek. Na czele punktacji Grand Prix w dalszym ciągu znajduje się Sławomir Kurpiewski ze Skoczka Siedlce, który zgromadził 55,5 pkt. Kolejne miejsca zajmują: 2-3. Konrad Szczygieł i Jakub Szczygieł – Krynka po 49 pkt. 4. Andrzej Litwiniec – Orlęta Spomlek Radzyń Podl. – 47 pkt. 5-6. Zbigniew Litwiniec – Orlęta Spomlek Radzyń Podl. i Tomasz Sikorski – KSz Skoczek Siedlce – po 45 pkt.

Do zakończenia cyklu rozgrywek Gran Prix Siedlec 2011 zostało 2 turnieje, które zostaną rozegrane w dniach: 12 listopada oraz 3 grudnia br. w Publicznym Gimnazjum nr 3 w Siedlcach ul. Sekulska 10. Turniej listopadowy będzie poświęcony obchodom 93. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

PS. Na zdjęciu: grają z lewej MF Piotr Delekta, z prawej: Ks. Krzysztof Domaraczeńko, obserwują: pan Zbigniew świderski – najstarszy uczestnik GP oraz Jakub Szczygieł – zajmujący 2-3 miejsce w punktacji ogólnej.

źródło: własne