A było tak pięknie….

Kibice jeszcze długo będą zadawać sobie pytanie: „Jak można było ten mecz przegrać?”. Koszykarki MKK Siedlce mimo prowadzenie 15-oma punktami przegrali z GTK Wejherowo 66:69.

Mecz MKK Siedlce z GTK Wejherowo przed własną publicznością miał być niejako rehabilitacją za porażkę w I kolejce Sokołowie Podlaskim. Zespół z Wejherowa to młody team ale waleczny co pokazał w starciu z MKK.
Nasze koszykarki zaczęły bardzo dobrze, czego efektem było znaczne prowadzenie po pierwszej kwarcie 20:12. MKK grał dynamicznie, z pomysłem a przede wszystkim skutecznie. Wobec błędów wejherowianek i ich słabej dyspozycji rzutowej dominacja podopiecznych Teodora Mołłowa i Arkadiusza Mazurkiewicza była widoczna. W połowie spotkania na tablicy widniał wynik 45:30. W dużej mierze była to zasługa trio Magda Kowalska, Agata Pacuszka, Kamila Pietryka, najskuteczniejszych w tej części spotkania.
To co wydarzyło się później, ciężko racjonalnie wytłumaczyć. Zaczęło się od przewinienia technicznego dla Pauliny Gajdosz w 24 minucie. Od tej pory gra naszych zawodniczek przestała się układać. GTK postawił mocniejszą obronę i zaczęły się schody. Siedlczanki podobnie jak w meczu w Sokołowie, zaczęły mieć problemy z wejściem pod kosz rywalek. Przyjezdne wobec nieporadności MKK odrabiały straty. Robiły to na tyle skutecznie, że przed ostatnią kwartą doprowadziły do remisu 53:53. Ostatnia kwarta to gra nerwów, z której lepiej wyszły koszykarki z Wejherowa i ku rozpaczy siedleckiej publiczności to one cieszyły się ze zwycięstwa 69:66.
Kluczem do wygranej GTK były zbiórki 40:28. W naszym zespole najlepiej wypadła Magda Kowalska, zdobywczyni 21 punktów w tym 3 razy za 3 pkt.
Kibice przyzwyczajeni do wysokich wygranych MKK w I lidze B, mogą czuć niesmak po dwóch porażkach, ale wiadomo było, że I liga centralna to już inny poziom. Wierzymy, że przyjdzie czas i na zwycięstwa.