Przełamanie koszykarek

To musiało w końcu nastąpić. Mowa o pierwszym zwycięstwie MKK Siedlce w rozgrywkach I ligi centralnej. Nasze koszykarki dokonały tego w Olsztynie pokonując miejscowy KKS 79:76.

Pierwsze minuty nie napawały optymizmem. Szybkie wyjście na prowadzenie 9:0 olsztynianek mogło podciąć skrzydła, ale tak się nie stało. Z każdą minutą gra MKK wyglądała coraz lepiej. Do przerwy siedleckie koszykarki prowadziły 48:32(!). Podobnie jak w meczu z Wejherowem nie udało się utrzymać tak znacznej przewagi, ale za to udało się wygrać. Minimalnie, bo minimalnie ale jednak to nasz zespół zachował więcej zimnej krwi w decydujących fragmentach meczu. O sukcesie zdecydowała w dużej mierze dobra skuteczność z linii rzutów wolnych, przy sporej liczbie wymuszonych fauli. MKK wykorzystał w sumie 35 rzutów za 1 pkt. Skuteczna była szczególnie Paulina Gajdosz (trafiła 14 z 18 prób), która zawody skończyła z dorobkiem 24 punktów, 2 zbiórek i 3 przechwytów. Swój poziom trzyma Magda Kowalska (18pkt). Po raz pierwszy w barwach MKK zagrała wysoka Ewelina Skardzińska i też dorzuciła swoje „trzy grosze”. Najwięcej zbiórek zanotowała Agata Pacuszka.

18.10.2011, 17.30 – Olsztyn
I liga centralna: KKS Olsztyn – MKK Siedlce 76:79 (23:25, 9:23, 22:13, 22:18)
MKK Siedlce: 5. Paulina Gajdosz 24,  10. Magdalena Kowalska 18 (1×3), 22. Kamila Petryka 10, 19. Ewelina Skardzińska 9 (1×3, 7 zbiórek), 9. Paulina Czachor 6, 21. Agata Pacuszka 6 (12 zbiórek), 16. Katarzyna Agnieszczak 4, 14. Justyna Okulska 2.

źródło: własne