Porażka na zakończenie rundy w Siedlcach

W meczu szesnastej kolejki II ligi wschodniej piłkarze Pogoni Siedlce przegrali na własnym stadionie ze spadkowiczem z I ligi KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:2.

Pogoń do spotkania przystąpiła bez kilku kluczowych zawodników. Początek meczu był wyrównany. Drużyny stwarzały akcje na przemian. W 12 minucie Adam Czerkas otrzymał prostopadłe podanie od Marcina Paczkowskiego, Czerkas ominął obrońcę i uderzył wprost w bramkarza przyjezdnych. Cztery minuty później Daniel Dylewski strzelał tuż obok bramki strzeżonej przez Pawła Nerka. W 19 minucie groźne dośrodkowanie Paczkowskiego defensorzy KSZO wybili na rzut rożny. Przez następne minuty gra toczyła się w środku boiska. W 30 minucie Karol Kostrubała niecelnie strzelał z dystansu. Kilka minut później, a dokładniej w 34 minucie goście zdobyli pierwszą bramkę. Robert Kwiatkowski źle wybił piłkę głową, futbolówka wpadła pod nogi Tomasza Persony, który dośrodkował w pole karne, a tam Dylewski wślizgiem pokonał Nerka. W 39 minucie akcja Paczkowski – Czerkas, ten drugi strzelał na bramkę ale Rafał Misztal sparował piłkę na róg. W 41 minucie przyjezdni zdobyli drugiego gola. Sędzia podyktował rzut wolny w okolicach 20 metra, który na bramkę zamienił  Persona. W doliczonym czasie pierwszej połowy Mariusz Marczak dośrodkował z rzutu wolnego wprost na głowę Paczkowskiego, lecz ten minimalnie przestrzelił. Już w pierwszej minucie drugiej połowy siedlczanie mogli zdobyć gola. Czerkas po indywidualnej akcji podał na siódmy metr do Marczaka, ale on strzelił wysoko nad bramką. W 49 minucie Dariusz Dziewulski podał do Czerkasa, ten mocno strzelił, mimo to Misztal szczęśliwie wybronił strzał. W 72 minucie Cezary Demianiuk ominął obrońcę, uderzył w słupek, a piłkę celnie lecz ze spalonego dobił Dziewulski. W 81 minucie Pogoń zdobyła jak się okazało honorowego gola. Zamieszanie w polu karnym wykorzystał Tomasz Grochowski, który precyzyjnie tuż przy słupku strzelił z woleja. W ostatnich minutach biało – niebiescy próbowali wyrównać. W 84 minucie Demianiuk mocno uderzył, lecz ponownie w bramce goście dobrze bronił Misztal. Dwie minuty później Marek Lendzion niecelnie strzelał głową. Chwilę później Damian Nogaj po kontrze strzelił w słupek. Dwie minuty przed końcem Łukasz Pucyk dośrodkował w pole karne, a strzał „szczupakiem” debiutującego w II lidze Bartosza Mudenta wybronił golkiper gości. W doliczonym czasie gry Mateusz Stąporski próbował lobować Nerka, ale trafił w górną siatkę bramki.