Smakowity Łowicz

Drugie zwycięstwo w rozgrywkach II ligi odniosły koszykarki rezerw MKK Siedlce. Na własnym parkiecie pokonały, nie bez problemów, Księżaka Łowicz 80:77.

Pierwsza kwarta wygrana pewnie przez gospodynie nie zwiastowała nerwów, które koszykarki same sobie sprawiły w kolejnych fragmentach spotkania. Już w drugiej kwarcie w trybach dobrze funkcjonującego siedleckiego mechanizmu nagle coś się zacięło. Aleksandra Śmiałek do spółki z Anną Kolasą co raz trafiały do kosza MKK. Łowicki duet tak się rozpędził, że wyprowadził swój zespół na prowadzenie 42:35. Po przerwie koleżanki próbowała poderwać do boju skuteczna Natalia Pajka. Przed ostatnią odsłoną nasze koszykarki przegrywały 49:57. Emocjami, które były w ostatnich dziesięciu minutach meczu możnaby spokojnie obdarzyć kilka meczów. Pościg siedlczanek okazał się skuteczny. W 36 minucie pojawił się remis 66:66. W tej części brylowały Maja Stachura i Justyna Okulska. Gdy MKK wyszedł na prowadzenie 77:74 kibice myśleli, że to już koniec nerwów. Przyjezdne zdołały wyrównać, lecz wobec skutecznie wykonanych wolnych przez siedlczanki i wobec braku czasu, nie zdążyły doprowadzić do dogrywki.