Trzy punkty pod wodzą nowego trenera

W meczu 17 kolejki II ligi wschodniej Pogoń Siedlce zagrał na wyjeździe z Wigrami Suwałki. Siedlczanie wygrali to spotkanie 0:1. W tym meczu na ławce szkoleniowej biało – niebieskich zadebiutował nowy trener – Piotr Szczechowicz.

Pierwsze minuty to wyrównana gra obu drużyn. W 5 minucie Cezary Demianiuk dośrodkował w pole karne, lecz Adam Czerkas nie sięgnął futbolówki. Pięć minut później podobna akcja do poprzedniej. Tym razem Czerkas dośrodkowywał do Demianiuka, jednak to wrzutka była za mocna. W 19 minucie Willer z rzutu wolnego podał do Andriusa Brokasa, a ten strzelił bardzo niecelnie. Chwilę później, a dokładniej w 20 minucie Czerkas wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Siedlecki napastnik będąc sam na sam z Karolem Salikiem zachował zimną krew i pokonał golkipera gospodarzy. Wigry po straconej bramce próbowały wyrównać, mimo to dobrze spisywała się defensywa i bramkarz Pogoni. W 41 minucie strzał z wolnego Willera pewnie obronił Jacek Kozaczyński junior. Chwilę później strzał Łukasza Walickiego zablokował Damian Guzek. W ostatniej minutach pierwszej połowy Kozaczyński junior obronił sytuację sam na sam z Patrykiem Aleksandrowiczem. Drugą połowę Pogoń rozpoczęła bez zmian w składzie. W 49 minucie Przemysław Rodak uderzył obok bramki. W 51 minucie Brokas bardzo niecelnie strzelił nad bramką. W 62 minucie po zamieszaniu w naszym polu karnym siedleccy obrońcy wybili piłkę na aut. Minutę później Czerkas ponownie wyszedł „oko w oko” z bramkarzem gospodarzy, lecz teraz odważnie do piłki wyszedł Salik. Następnie odpowiedział Yago, ale jego strzał obronił Kozaczyński junior. W 84 minucie Jacek Kosmalski próbował swoich sił, ale jego strzał był za słaby. Trzy minuty przed końcem dośrodkowanie Czerkasa do Kosmalskiego przejął golkiper Wigier. Siedlczanie wygrali wyjazdowe spotkanie pod wodzą nowego Szkoleniowca Piotra Szczechowicza i z dorobkiem 19 punktów zajmują dziesiąte miejsce w tabeli.

29.10.11, 17:00 – Suwałki (Stadion Miejski)

II liga: Wigry Suwałki – Pogoń Siedlce 0:1 (0:1)

Bramka: Adam Czerkas 20

Wigry: 1. Karol Salik – 10. Willer, 13. Krystian Słowicki, 18. Grazvydas Mikulenas, 24. Tomas Statkevicius, 25. Marcin Rogoziński, 26. Rafał Darda, 30. Łukasz Walicki (46, 14. Adam Pomian), 32. Yago (80, 9. Sebastian Świerzbiński), 44. Andrius Brokas, 83. Patryk Aleksandrowicz (71, 19 Daniel Ołowniuk)

Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński junior – 8. Robert Kwiatkowski, 23. Grzegorz Krystosiak, 18. Marek Lendzion, 22. Damian Guzek, 5. Dariusz Dziewulski, 17. Przemysław Rodak, 14. Mariusz Marczak (72, 20. Jacek Kosmalski), 7. Marcin Paczkowski (90+5, 6. Bartosz Mudent), 21. Cezary Demianiuk (77, 16. Rafał Konasiuk), 9. Adam Czerkas (90+1, 15. Paweł Marchel)

Żółte kartki: Grazvydas Mikulenas 21, Willer 24, Marcin Rogoziński 81 – Jacek Kozaczyński junior 77, Adam Czerkas 79

Sędzia: Dominik Sulikowski (Gdańsk)

Piłkarz meczu: Adam Czerkas (Pogoń Siedlce)