Dały lekcję Uniwersytetowi

Kapitalne spotkanie w wykonaniu koszykarek MKK Siedlce z AZS UW Warszawa i jak najbardziej zasłużone zwycięstwo różnicą 20 punktów. Bohaterką meczu była Magdalena Kowalska.

Po dwóch ostatnich zwycięstwach, nasze koszykarki zamierzały podtrzymać passę chociaż dzisiejszy rywal był naprawdę wymagający. Warszawski AZS do meczu z MKK odniósł komplet wygranych.

Pierwsza kwarta bardzo wyrównana z lekką przewagą naszych koszykarek. Warszawianki próbowały dotrzymywać kroku ale to MKK prowadził po 10 minutach 19:12.

W drugiej kwarcie AZS bardzo szybko zniwelował stratę i w 16 minucie wyszedł na prowadzenie 24:23. Sygnał do ataku podrażnionym tym faktem gospodyniom dała Magda Kowalska rzutem za 3 pkt. Po chwili także celnie zza linii 6,75cm trafiła Paulina Gajdosz. Rywalki zaczęły popełniać błędy a nasze koszykarki skrzętnie to wykorzystywały i na przerwę schodziły prowadząc 37:29.

Pierwsze minuty trzeciej kwarty to dominacja MKK. Trafienia Eweliny Skardzińskiej, Pauliny Gajdosz i Magdy Kowalskiej i w 27 minucie było 51:31. Akademiczki raziły nieskutecznością i miały problemy ze sforsowaniem naszej obrony. Za sprawą Magdaleny Romanek AZS doszedł na 39:51, ale za to stracił najwyższą i najlepszą zawodniczkę Sylwię Zabielewicz, która spadła za 5 przewinień.

Ostatnia część meczu to dalej koncertowa gra naszych dziewczyn. Na parkiecie robiła co chciała Magda Kowalska, która okazała się bohaterką spotkania. Gdy na 2 minuty przed końcem siedlczanki wygrywały 67:46 trenerzy MKK desygnowali do gry młode zawodniczki Dominikę Prochenkę i Annę Jaszczuk. Kibice wiedzieli już, że MKK tego meczu nie przegra.  Końcowy triumf 72:52 jest jak najbardziej zasłużony.

W naszych szeregach kapitalne zawody rozegrała Magdalena Kowalska, która zdobyła 28 pkt, w tym 4-krotnie trafiała za 3. Ponadto zanotowała 5 (!) przechwytów. Nie mniej „trójek”, co Magda, miała Paulina Gajdosz, druga najskuteczniejsza zawodniczka MKK. Pod koszem skutecznie piłkę zbierały: Ewelina Skardzińska (7) i Katarzyna Agnieszczak (6). Tak na dobrą sprawę na słowa pochwały zasłużyły wszystkie zawodniczki, które dziś zagrały. Po tej wygranej koszykarki MKK awansowały na 1 miejsce, ex aequo z MKK Sokołów Podlaski i GTK Wejherowo.

30.10.2011, 17.00 – Siedlce (Hala OSiR)
MKK Siedlce – AZS UW Warszawa 72:52 (19:12, 18:17, 16:10, 19:13)
MKK: Magdalena Kowalska 28 (4×3, 5 przechwytów), Paulina Gajdosz 17 (4×3, 5 asyst), Agata Pacuszka 8, Ewelina Skardzińska 7 (7 zbiórek), Katarzyna Agnieszczak 3 (6 zbiórek), Dominika Prochenka 2, Anna Jaszczuk 2, Justyna Okulska 2, Kamila Petryka 2, Maja Stachura 1, Paulina Czachor.