Lider był za mocny

Siatkarze KPS Jadar Siedlce przegrali czwarty mecz z rzędu, tym razem ulegli w Ostrołęce miejscowemu Pekpolowi.

Po bolesnej i trudnej do wytłumaczenia z przebiegu meczu porażce ze Ślepskiem, zespół z Siedlec wybrał się na mecz z liderem tabeli Pekpolem Ostrołęka. Mecz lepiej zaczęli goście z Siedlec, ale początkowa przewaga została szybko zniwelowana przez spokojnie i pewnie grający Pekpol, który wygrał pierwszą partię do 21. Drugi set to typowy pojedynek „punkt za punkt”, aż do stanu 21:21, kiedy siedlecka ekipa straciła 3 punkty w jednym ustawieniu i szansę na zwycięstwo w tej partii. Trzeci set to lustrzane odbicie poprzedniego starcia, tym razem KPS zachował więcej zimnej krwi w końcówce i wygrał 25:22. Nadzieje na punkty zostały rozwiane w czwartym i jak się okazało ostatnim secie. Pekpol szybko osiągnął przewagę 3 punktów, którą utrzymywał, a w decydującej fazie stopniowo podwyższał. Koniec końców gospodarze wygrali zasłużenie 25:17 i cały mecz 3:1.

05.11.11, 18:00 – Ostrołęka
I liga: Pekpol Ostrołęka – KPS Jadar Siedlce 3:1 (25:21, 25:22, 22:25, 25:17)
KPS: 1. Wojciech Ranecki, 2. Witold Chwastyniak, 6. Jakub Kowalczyk, 7. Jakub Bucki, 14. Radosław Zbierski, 17. Mateusz Jasiński i 10. Paweł Kowal (libero) oraz 4. Mateusz Mędrzyk, 15. Igor Walczykowski,

Pekpol: 1. Grzegorz Pietkiewicz, 5. Artur Żyliński, 6. Paweł Pietkiewicz, 7. Artur Jacyszyn, 16. Tomasz Stańczuk, 17. Mateusz Sacharewicz i 13. Adrian Mihułka (libero) oraz 3. Tomasz Rutecki, 9. Konrad Woroniecki, 11. Karol Szczygielski