Nasze pauzowały, za to inne grały

Koszykarki MKK Siedlce w szóstej serii spotkań I ligi centralnej pauzowały, ale grały za to inne drużyny. Emocji w meczach nie brakowało.

W meczu na szczycie pomiędzy MKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski a GTK Wejherowo o końcowym triumfie beniaminka zadecydował rzut Martyny Stasiuk na 3 sekundy przed końcem. MKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski dzięki tej wygranej pozostaje jedyną niepokonaną drużyną w rozgrywkach I ligi centralnej gr. A.

W uniwersyteckich derbach minimalnie lepsze okazały się warszawianki, które przywiozły znad morza cenne 2 punkty. Jeszcze w 31 minucie był remis 44:44, lecz kolejne minuty należały do przyjezdnych, które do zwycięstwa poprowadziła Magdalena Romanek (zdobywczyni 23 punktów).

W Łomiankach w końcu odblokowały się młode zawodniczki SMS PZKosz i pokonały chimerycznie grający KKS Olsztyn. Miejscowe miały problem jedynie w pierwszej kwarcie. Za to w następnych dominowały i wygrały zasłużenie.

W starciu dwóch drużyn z Wielkopolski, MUKS Kórnik okazał się gorszy od Lidera AZS II Swarzędz. Przyjezdne wygrały różnicą dwóch punktów, choć ostatnią kwartę przegrały wyraźnie 12:23.

Zespół z Siedlec „odpoczywał” w tej kolejce zbierając siły na kolejne spotkanie przed własną publicznością. Najbliższy rywal, AZS Uniwersytet Gdański wygrał jak do tej pory jedno spotkanie, ale nie należy lekceważyć tej drużyny. Siedlczanki mają atut własnego parkietu i wypadałoby ją wykorzystać, w co mocno wierzą kibice.

6. kolejka:
pauza: MKK Siedlce

MKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski – GTK Wejherowo 61:59 (16:18, 18:13, 12:19, 15:9)
AZS Uniwersytet Gdański – AZS UW Warszawa 63:70 (22:16, 8:18, 12:10, 21:26)
MUKS Kórnik – Lider AZS II Swarzędz 67:69 (14:21, 22:18, 8:18, 23:12),
SMS PZKosz Łomianki – KKS Olsztyn 70:55 (22:16, 9:9, 20:14, 19:16)