Towarzyska porażka

W dzisiejszym meczu towarzyskim drugoligowa Pogoń Siedlce zagrała na wyjeździe z ekstraklasowym PGE GKS Bełchatów. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5:0 (2:0).

Początek spotkania to bardzo wyrównana gra obu zespołów. Pogoń jak i GKS stwarzały sobie dogodne okazje, których w większości nie potrafiły wykorzystać. Pierwszą okazję do otworzenia wyniku w dziewiątej minucie miał Adam Czerkas do spółki z Dariuszem Dziewulskim. Bramkarz gospodarzy Maciej Krakowiak po silnym strzale Czerkasa sparował piłkę pod nogi Dziewulskiego, który jednak nie zdołał trafić w bramkę. Kilka minut później pierwsza okazja dla piłkarzy z Bełchatowa. Tomasz Wróbel strzałem z dystansu trafił w słupek. W 24 minucie szczęścia próbował Robert Kwiatkowski, lecz jego strzał z dystansu obronił Krakowiak. Dwie minuty później akcja Paweł Buzała Dawid Nowak, zakończona niecelnym strzałem Miroslava Božoka. W dwudziestej siódmej minucie po nieporozumieniu w obronie GKS-u do piłki dopadł Czerkas, który przelobował bramkarza, ale piłka nie wpadła do siatki. W 31 minucie Maciej Mysiak otrzymał podanie od Tomasza Wróbla, lecz strzelił obok bramki. Pierwsza bramka padła w 34 minucie. Zdobywcą gola był Dawid Nowak, który po akcji Mysiak – Buzała otrzymał podanie od Buzały i pewnie wykorzystał swoją okazję. Dwie minuty później po strzale przeciwnika Jacek Kozaczyński junior odbił piłkę na piąty metr, sytuacji tej nie wykorzystał Mysiak. W 41 minucie drugą bramkę dla gospodarzy zdobył Nowak, który po podaniu od Łukasza Bociana strzelił w okienko bramki siedlczan. Do końca pierwszej połowy żadna z drużyn nie stworzyła już żadnych klarownych sytuacji. W drugiej części GKS pokazał dlaczego gra w ekstraklasie. W 49 minucie na trzy do zera podwyższył Maciej Szmatiuk. Chwilę później na listę strzelców wpisał się Damian Zbozień. W 55 minucie po akcji Joshua Balogun Kayode i jego dokładnym dograniu, wynik podwyższył Szymon Sawala. Po ostatniej bramce gra obu zespołów nie była już tak dobra jak na początku, drużyny nie podejmowały ryzyka i mecz zakończył się wynikiem 5:0 dla GKS-u.

11. 11. 2011, 12:00 –  Bełchatów (Stadion GKS Bełchatów)

Mecz towarzyski: GKS Bełchatów – Pogoń Siedlce 5:0 (2:0)

Bramki: Nowak 32 i 39, Zbozień 53, Sawala 52 i 56

Pogoń: 93. Jacek Kozaczyński jr (60 1. Karol Budzikur) – 6. Bartosz Mudent, 24. Marek Lendzion, 17. Przemysław Rodak, 22. Damian Guzek (46 23. Grzegorz Krystosiak) – 8. Robert Kwiatkowski, 7. Marcin Paczkowski (67 24. Łukasz Pucyk), 14. Mariusz Marczak (85 13. Emil Michalak),  5. Dariusz Dziewulski (72 zawodnik testowany) – Adam Czerkas (31 21. Cezary Demianiuk, 60 16. Rafał Konasiuk), 20. Jacek Kosmalski

GKS: Maciej Krakowiak – Łukasz Bocian (63 Maciej Mysiak), Damian Zbozień, Mate Lacić (46 Piotr Witasik), Maciej Mysiak (46 Kamil Kosowski) – Tomasz Wróbel (46 Tomasz Wróbel), Grzegorz Baran (46 Maciej Szmatiuk), Szymon Sawala, Miroslav Božok (46 Damian Zawieja), Paweł Buzała (46 Joshua Balogun) – Dawid Nowak (46 Marcin Żewłakow)

Żółte kartki: Buzała, Zbozień, Sawala, Kuświk

źródło: własne, radiogol.pl, gksbelchatow.com; foto: GKS Bełchatów