Puchar jest nasz! (fotogaleria)

W meczu finałowym Pucharu Polski Pogoń II Siedlce wygrała po rzutach karnych ze Zrywem Sobolew.

Do meczu finałowego Pucharu Polski rezerwy Pogoni przystąpiły wzmocnione kilkoma zawodnikami z pierwszej drużyny: Cezarym Demianiukiem, Łukaszem Pucykiem, Rafałem Konasiukiem i Grzegorzem Krystosiakiem. Właśnie ten ostatni miał okazję na otwarcie wyniku w początkowych minutach, kiedy źle dołożył głowę po dośrodkowaniu z prawej strony. Kolejną dobrą sytuację miał Pucyk, który próbował zaskoczyć Artura Kępkę strzałem z 30 metrów. W 21 minucie najlepszą okazję dla przyjezdnych miał Michał Wiśnioch, jednak zwycięsko z tego pojedynku wyszedł siedlecki bramkarz. Pięć minut później Marek Adamczyk przeniósł piłkę nad poprzeczką po strzale z dystansu. Krystosiak zszedł do środka, uderzył po krótkim rogu, ale obronił golkiper gości. W 38 minucie Zackiewicz wstrzelił futbolówkę w pole karne, a po dobitce Wiśniocha sytuację wyjaśniła siedlecka defensywa. Podanie wzdłuż pola karnego do Marka Górskiego, ale napastnik Zrywu strzelił niecelnie. Po przerwie kolejny raz w dobrej sytuacji pod bramką przeciwników znalazł się Krystosiak, efekt był taki sam jak przy pierwszej okazji. W 50 minucie Damian Rytel wpadł z piłką w pole karne i dobrze uderzył, jednak na posterunku był golkiper gości. W 61 minucie miała miejsce akcja , która wpłynęła na losy meczu. Rajd Tomasza Misiowskiego nieprzepisowo w polu karnym zatrzymał kapitan przyjezdnych Piotr Kazimierak, i został ukarany czerwoną kartką. Rzutu karnego nie wykorzystał Krystosiak. Rzut karny był niemal kopią strzału Jakuba Błaszczykowskiego w meczu Polska – Włochy. 78 minuta: Adamczyk znalazł się w dogodnej sytuacji w polu karnym, lecz uderzył niecelnie. W doliczonym czasie gry losy meczu mógł rozstrzygnąć Mateusz Prokurat, ale w ostatniej chwili zablokowali go obrońcy Zrywu. W rzutach karnych bardziej skuteczni był biało-niebiescy, a w bramce dobrze się prezentował Adamiak i nasi piłkarze mogli się cieszyć z pucharu. W nagrodę Pogoń II zagra na wiosnę na szczeblu wojewódzkim.

Andrzej Cabaj (trener Pogoni II Siedlce): Udokumentowanie tego zwycięstwa było trudne. Szkoda, że nie skończyło to się w regulaminowym czasie gry, ale chociaż emocje były do samego końca. Cieszę się, bo widzę, że młodzież dorasta i warto z nimi pracować dla kibiców i dla nich samych. Myślę, iż moi piłkarze byli trochę spięci. Mecz na szczeblu mazowieckim będzie dobrym doświadczeniem dla moich podopiecznych.

PP OZPN: Pogoń II Siedlce – Zryw Sobolew 0:0 k. 3:2 Widzów: 600

W 62 minucie Grzegorz Krystosiak nie wykorzystał rzutu karnego (Artur Kępka obronił).

Karne: 0:0 Marcińczak (obronił Adamiak), 1:0 Krystosiak, 1:1 Wiśnioch, 2:1 Rytel, 2:2 Wasiulewski, 3:2 Demianiuk, 3:2 B. Zackiewicz (nad bramką), 3:2 Chojecki (obronił Kępka), 3:2 Górski (obronił Adamiak)

Pogoń II: 1. Marcin Adamiak – 6. Paweł Dąbrowski, 3. Dominik Piekutowski, 23. Grzegorz Krystosiak, 16. Marek Adamczyk – 7. Damian Rytel, 18. Łukasz Pucyk, 21. Cezary Demianiuk, 10. Rafał Konasiuk (65′ 22. Przemysław Jaczewski) – 9. Emil Michalak (64’ 14. Adam Chojecki) , 20. Tomasz Misiowski (79’ 5. Mateusz  Prokurat)

Zryw: 1. Artur Kępka – 16. Bartosz Zackiewicz, 7. Piotr Kazimierak, 18. Tomasz Zackiewicz, 6. Maciej Tywanek (55’ 20. Maciej Błachnio) – 3. Tomasz Marcińczak, 8. Konrad Więckowski, 5. Paweł Wasiulewski, 10. Krzysztof Kwaśniak – 11.Michał Wiśnioch, 19. Marek Górski

Żółte kartki: Grzegorz Krystosiak 28, Damian Rytel 72, Łukasz Pucyk 76, 85, Przemysław Jaczewski 82, Cezary Demianiuk 90

Czerwone kartki: Łukasz Pucyk  85 – Piotr Kazimierak 61

Sędzia: Marcin Jastrzębski (Siedlce)

Zawodnik meczu: Marcin Adamiak