Prus znów zwycięski

Siedlecki UKS Prus rozegrał w minioną sobotę kolejne spotkanie ligowe. W Winnicy pokonał miejscowego Lidera 38:32.

Od początku spotkania siedlczanie narzucili swój styl gry, co zaowocowało szybkim zdobyciem przewagi bramkowej. Prowadzenia Prus nie oddał już do końca meczu. Pod koniec drugiej połowy wkradł się w szeregi zespołu z Siedlec moment rozprężenia, gdzie przeciwnik zdołał odrobić straty do stanu 29:33. Na szczęście za chwilę podopieczni Michała Kluczka powiększyli przewagę i spokojnie doprowadzili wynik do końca. Wielkim plusem meczu była obsada sędziowska, która sprawnie prowadziła grę i praktycznie była niewidoczna na boisku.

Wypowiedź Michała Kluczka, trenera Prusa:  Można powiedzieć, że zagraliśmy poprawnie. Nadal jednak przydarzają nam się szkolne błędy, które trzeba wyeliminować. Chciałbym pochwalić chłopaków za najpiękniejsze 1,5 minuty meczu, kiedy to graliśmy w podwójnym osłabieniu. Nie dość ze zdobywaliśmy bramki to jeszcze skutecznie broniliśmy własnej.

III liga: Lider Winnica – Prus Siedlce 32:38 (14:22)

Prus: Sebastian Ługowski, Krzysztof Maciak – Paweł Chybowski 5, Bartosz Sokołów, Marek Głuchowski 3, Paweł Łukaszuk 7, Maciej Żółkowski, Michał Kluczek 3, Marek Zbucki 5, Dawid Rymarzak 6, Rafał Kacprzak 9

Kary (Prus): Bartosz Sokołów (3x2min – czerwona kartka), Paweł Łukaszuk (2 min), Michał Kluczek (2x2min)