Nasi na podium

W miniony weekend w Radomiu odbyły się II Wojewódzkie Turnieje Kwalifikacyjne juniorów i seniorów w tenisie stołowym. Pingpongiści z Pogoni Siedlce stawali na podium.

Z udziałem 104 zawodników i zawodniczek odbył się w Radomiu II WTK juniorek i juniorów. W obu kategoriach zwyciężyły turniejowe „jedynki” – zawodnicy GLKS Nadarzyn: Zuzanna Samsel i Aleksander Werecki. W rywalizacji chłopców sprawcą największej był Kamil Kurowski z Siedlec, który w 1/16 wygrał 3:1 z kadrowiczem Patrykiem Zatówką z grodziskiej Bogorii. W tej samej rundzie porażki doznał Patryk Równy (UOKS Ostrów Maz.), ulegając innemu zawodnikowi Pogoni Siedlce Tomaszowi Tomaszukowi. Ostatecznie Kamil Kurowski zajął trzecie miejsce a Tomasz Tomaszuk czwarte (obaj Pogoń Siedlce).
Wśród juniorek na najniższym stopniu podium stanęła Beata Kogut, a czwarta była Sylwia Borkowska (obie Pogoń Siedlce).

Wszyscy wyżej wymienieni Pogoniści rywalizowali także w turnieju seniorek i seniorów, ale tutaj lepiej wypadli już ich starsi koledzy. Drugie miejsce zajął Wiktor Franc, na pozycji 9-12 sklasyfikowano Michała Wierzchowskiego i Jakuba Folwarskiego.