Pułaski na tarczy

Siedlecki Klub Koszykówki pokonał w ramach II rundy Pucharu Polski w Warce tamtejszego Pułaskiego 75:66  i awansował do kolejnej fazy tych rozgrywek.

Koszykarze SKK Siedlce w ostatnim czasie zbierają ligowe punkty pokonując kolejnych rywali. Ta postawa napawała optymizmem przed meczem II rundy Pucharu Polski. Tym bardziej, że przeciwnik, Pułaski Warka w II lidze, w której gra, spisuje się bardzo słabo. W dotychczasowych dziewięciu ligowych spotkaniach, ani razu nie zaznał smaku zwycięstwa. W pierwszej rundzie PP zespół prowadzony przez Marka Brzeźnickiego trochę niespodziewanie pokonał jednak Tur Bielsk Podlaski 80:69.

Pierwsza kwarta dzisiejszego meczu miała wyrównany przebieg. Przez większość czasu to siedlczanie prowadzili, ale przewaga przyjezdnych nie była duża. Ostatecznie po pierwszych 10 minutach siedlczanie mieli 4 punkty przewagi. Najskuteczniejsi w tej części meczu w naszej drużynie byli Paweł Kowalczuk i Michał Przybylski.

W drugiej kwarcie nieoczekiwanie to Pułaski zaczął przeważać i wychodzić na prowadzenie. Stało się tak od stanu 21:26. W siedleckim zespole zaczęło brakować skuteczności i po pierwszej połowie siedlczanie przegrywali 5 punktami (29:34).

Kolejna kwarta to także optyczna przewaga gospodarzy. W tym fragmencie spotkania posypały się „trójki” z obu stron. Ich autorami byli Kamil Sulima (2 razy) i Paweł Kowalczuk (1 raz) u nas a w drużynie gospodarzy odpowiadał Rafał Sebrala (dwukrotnie). Więcej opanowania zachowali w końcówce tej kwarty miejscowi i to oni po 30 minutach prowadzili 56:51.

Koncertowo podopieczni Tomasza Araszkiewicza i Wiesława Głuszczaka zagrali w ostatniej, decydującej partii. Zawodnikom Pułaskiego rozregulowały się celowniki a nasi gracze seryjnie zdobywali punkty. W ciągu 5 minut zanotowali niesamowitą serię rzucając 17pkt z rzędu (!) przy zerowym dorobku Pułaskiego.  Zespół SKK tym sposobem odrobił straty i zdobył sporą zaliczkę, która pozwoliła mu wygrać w ogólnym rozrachunku 75:66.

Pułaski w tym meczu był bliski sprawienia niespodzianki, ale doświadczony I-ligowiec w ostatniej kwarcie przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

30.11.11, 17:00 – Warka

Puchar Polski: KS Pułaski Warka – SKK Siedlce 66:75 (16:20, 18:9, 22:22, 10:24)

Pułaski: Sebrala 17, Nowak 15, Wilkusz 11, Sobiło 8, Batorski 6, Adamczyk 3, Czerwonka 2, Gałan 2, Kulik 2, Stefaniuk

SKK: 5. Kamil Sulima 25 (5×3), 6. Michał Przybylski 10 (1×3), 8. Radosław Basiński 6 (7 zbiórek, 8 asyst, 5 przechwytów), 10. Maciej Kotwicki, 11. Miłosz Warecki, 12. Łukasz Ratajczak 2, 15. Paweł Kowalczuk 16 (1×3), 16. Karol Chomka 5 (1×3), 18. Bartosz Rafał, 20. Jacek Czyż 3 (7 zbiórek), 21. Marcin Nędzi 8

Poza rozgrywkami o Puchar Polskiego Związku Koszykówki jest już w sumie osiem pierwszoligowych drużyn. Na I rundzie rywalizację zakończyły NETO Sokoła Łańcut, Focus Mall Sudety Jelenia Góra, Sportino Inowrocław, Spójnia Stargard Szczeciński, Start Lublin i Znicz Basket Pruszków. Teraz dołączyły do nich Budimpex Polonia Przemyśl i Polski Cukier SIDEn Toruń.

Losowanie III rundy Pucharu Polski odbędzie się 5 grudnia. Mecze III rundy zaplanowano na 11 stycznia 2012.