Nie idzie na wyjazdach

KPS Jadar Siedlce przegrał na wyjeździe z MKS-em MOS Będzin 1:3.

Siatkarze z Siedlec liczyli na przełamanie fatalnej wyjazdowej passy i odniesienie pierwszego zwycięstwa na obcym parkiecie. Niestety KPS po raz kolejny wrócił do Siedlec bez punktów.
Mecz bardzo dobrze rozpoczął się dla siedlczan, którzy wygrali pierwszą partię do 22. W kolejnej partii to Będzin wygrał w takim samym stosunku. Partia była wyrównana do stanu 19:19, jednak wtedy MKS złapał dwa punkty przewagi, których nie roztrwonił do końca seta.
Trzeci i Czwarty set to zdecydowana przewaga gospodarzy, gdy KPS-owi udało się dojść na 2-3 punkty to rywal znowu odjeżdżał. Przewaga pozwalała miejscowym na pewną grę i spokojne kontrolowanie wyniku.
Zespół z Siedlec nie wygrał ani jednego spotkania wyjazdowego w pierwszej części rundy zasadniczej, nie poprawi już tej passy w tym roku. Kolejne dwa spotkania KPS zagra na własnej hali, po których I-ligowców czeka trzytygodniowa przerwa w rozgrywkach.