Podsumowanie rundy jesiennej Pogoni Siedlce

Pogoń Siedlce jest beniaminkiem II ligi wschodniej. Siedlczanie po rundzie jesiennej i trzech meczach awansem zajmują 10 miejsce.

Statystyki punktowe i ligowe

Podopieczni wcześniej Grzegorza Wędzyńskiego i obecnie Piotra Szczechowicza w 17 meczach zgromadzili 20 punktów: 6 wygrali, 2 zremisowali i 9 przegrali. Bilans bramkowy wynosi 22 strzelonych (1,29 na mecz) i 28 straconych (1,64 na mecz).

Mecze domowe

Piłkarze Pogoni na własnych obiektach rozegrali 9 spotkań i zdobyli 13 punktów na 27 możliwych. Cztery mecze wygrali, jeden zremisowali, i cztery przegrali. Siedlczanie strzelili 17 bramek (1,88/mecz) i stracili 16 (1,77/mecz).

Mecze wyjazdowe

Na boiskach przeciwnika biało-niebiescy grali słabo. W 8 meczach dwa razy wygrali, jeden raz zremisowali i pięciokrotnie schodzili z placu gry pokonani. Przy zdobyciu 7 punktów strzelili 5 bramek (0,62 na mecz) i stracili 12 (1,5 na mecz).

Obrońcy

Pogoń w rozgrywkach straciła, aż 28 bramek. Najwięcej minut w bramce naszej drużyny rozegrał Paweł Nerek (1080). Na prawej stronie defensywy grał kapitan Robert Kwiatkowski (1406 minut), a na lewej Damian Guzek (1418 minut). Parę stoperów tworzyli zawodnicy, który przybyli w letnim okienku transferowym: Marek Lendzion (1530 minut) i Grzegorz Krystosiak (1440 minut).

Pomocnicy

Pogoń miał dobrą linię pomocy. Pomocnicy zdobyli 7 bramek i asystowali także przy siedmiu trafieniach. Na skrzydłach grali Marek Kaliszewski (939 minut) i Cezary Demianiuk (835 minut). W środku występował Przemysław Rodak (1421 minut) i Marcin Paczkowski (1179 minut).

Napastnicy

W Pogoni najwięcej minut na boisku rozegrali Adam Czerkas (1045) i Jacek Kosmalski (1195). Popularny „Kosmal” w rozgrywkach ligowych z dorobkiem 8 goli jest wice-liderem klasyfikacji króla strzelców.

Najlepszy mecz

Mecz 1. kolejki II ligi wschodniej z OKS-em 1945 Olsztyn. Siedlczanie wygrali to spotkanie w pięknym stylu 3:0. W tym meczu walka trwała do ostatniego gwizdka sędziego. Dobrym widowiskiem był także wygrany 4:1 pojedynek z Wisłą Puławy. Wtedy dwie bramki zdobył Jacek Kosmalski.

Najsłabszy mecz

Było ich wiele. Pierwszym z nich był mecz ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Siedlczanie na własnym boisku przegrali 0:3. W tym pojedynku zwycięstwo gościom zapewnił rezerwowy Dariusz Zjawiński, który zdobył dwie bramki. Następnym przykładem może być spotkanie ze Stalą Stalowa Wola, które nasi piłkarze przegrali także 0:3.

Statystyki ogólne:

Najwięcej bramek zdobył Jacek Kosmalski(8 bramek).

Najwięcej asyst zanotował Marcin Paczkowski (3 asysty).

Najwięcej meczów rozegrali: Cezary Demianiuk, Damian Guzek, Marek Lendzion, Marcin Paczkowski i Przemysław Rodak (wszyscy po 17 meczów).

Najwięcej meczów w pełnym wymiarze czasowym zaliczył Marek Lendzion (17 meczów).

Najwięcej razy z ławki rezerwowych wchodził Dariusz Dziewulski (10 razy).

Najwięcej żółtych kartek zdobył Grzegorz Krystosiak (7 żółtych kartek).

Najwięcej czerwonych kartek zdobyli: Grzegorz Wędzyński i Marek Kaliszewski (obaj po jednej).

źródło: własne; foto: Piotr Niciporuk