wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Pokonały faworyta

MKK II Siedlce wygrał dziś z niepokonaną dotychczas w II lidze Żyrardowianką Żyrardów. Rozmiary zwycięstwa są przytłaczające a udział w nim miały trzy nowe koszykarki siedleckiego klubu.

Zespół z Siedlec pojechał do Żyrardowa w wyjątkowym mocnym składzie. Znalazła się w nim większość koszykarek I ligi centralnej powiększona o 3 nowe postacie: Sylwię Janas, Katarzynę Dąbrowską i Jolantę Nowocin.

Drużyna z Żyrardowa od lat gra w tym samym składzie i chciałaby po dwóch latach od spadku z I ligi centralnej, znów do niej powrócić. Nie przypadkiem wygrała dotychczas wszystkie mecze. Siedlczanki mogły się przekonać o potencjale rywalek w dwóch pierwszy kwartach. Dobra postawa gospodyń przy braku zgrania, stratach i niecelnych rzutach naszych zawodniczek sprawiły, że do przerwy Żyrardowianka trzymała dystans przegrywając minimalnie 31:33. Ale już z końcem drugiej kwarty gra podopiecznych Arkadiusza Mazurkiewicza wyglądała znacznie lepiej. – Złapaliśmy rytm – powiedział coach zespołu. Zaowocowała wysoka gra w obronie, która przyniosła za sobą wymuszone straty Żyrardowianki. Poza tym przeciwnik opadł z sił a drużyna MKK II miała zdecydowanie szerszą ławkę. – Graliśmy całą dwunastką i to przyniosło efekt – podsumował po meczu trener Mazurkiewicz.
Najskuteczniejszą zawodniczką MKK okazała się dzisiejszego popołudnia Magdalena Kowalska, której „trójki” sypały się niczym z rękawa. Swoje niemałe umiejętności pokazała „nowa” Sylwia Janas, zdobywczyni 20 punktów. 16 punktów Eweliny Skardzińskiej to też niezły dorobek.

O nowych koszykarkach MKK Siedlce (a jest ich w sumie pięć) napiszemy już niebawem…

10.01.2011, 17.00 – Żyrardów
II liga: Żyrardowianka Żyrardów – MKK II Siedlce 59:92 (16:14, 15:19, 14:33, 14:26)
MKK II: Magdalena Kowalska 26, Sylwia Janas 20, Ewelina Skardzińska 16, Jolanta Nowocin 7, Kamila Petryka 7, Agata Pacuszka 5, Natalia Pajka 4, Katarzyna Dąbrowska 3, Wioletta Wiklak 2, Katarzyna Agnieszczak 2.