Prekurat na podium

Narciarze biegowi Rawy Siedlce biorą udział w kolejnych zawodach, tych w kraju (Szklarska Poręba) jak i za granicą (niemieckie Zwiesel).

W zawodach Pucharu Kontynentalnego (OPA CUP) w biegach narciarskich rozgrywanego w ten weekend w niemieckim Zwiesel bierze udział Anna Staręga (Rawa Siedlce). Na trasach w bawarskim lesie rozegrano już sprinty stylem dowolnym. Rywalizację wygrała Tatjana Stiffler ze Szwajcarii. Siedlczanka zakończyła swój udział w sprincie na ćwierćfinale i została sklasyfikowana na 15 pozycji. Jutro w Zwiesel biegi łączone.

W Pucharze Karkonoszy, który odbył się w Szklarskiej Porębie wzięło udział dwoje reprezentantów Rawy Siedlce: Damian Duk i Aleksandra Prekurat.

Damian Duk w gronie juniorów zajął 12 miejsce w biegu na 10km stylem klasycznym i 16 pozycję w biegu na 15km techniką dowolną. Na obu dystansach triumfował Konrad Motor z AZS AWF Katowice.
Aleksandra Prekurat rywalizowała w gronie seniorek. W biegu na 5km stylem klasycznym była czwarta a w biegu na 10km techniką dowolną stanęła na najniższym stopniu podium. Oba biegi wygrała Sylwia Jaśkowiec (LKS Hilltop Wiśniowa Osieczany).

źródło: skipol; foto: z-ne.pl