Wytrwali do końca

SKK Siedlce wygrał w Inowrocławiu z miejscowym Sportino 66:61. Początek meczu nie był najlepszy, ale w miarę upływu czasu siedlczanom udało się uzyskać przewagę, która wystarczyła by zwyciężyć.

Nie najlepiej podopieczni Tomasza Araszkiewicza i Wiesława Głuszczaka rozpoczęli pierwszą kwartę meczu w Inowrocławiu z miejscowym Sportino. Gospodarze grali za to bardzo pewnie i po nieskutecznych interwencjach siedleckich koszykarzy wyszli na prowadzenie 7:0. Pierwsze dwa punkty dla SKK na 2:7 zdobył Radosław Basiński, który wykorzystał rzuty wolne. W dalszej części pierwszej kwarty dalej rządziło Sportino, choć w końcówce siedlczanie próbowali zmniejszyć straty. Ostatecznie przegrywali po 10 minutach 13:19.

Drugą kwartę siedlczanie rozpoczęli o wiele lepiej. W pierwszych minutach zdobyli 4 punkty pod rząd i doszli rywala na 17:19, a następnie wyszli na prowadzenie 23:21 po rzucie za trzy punkty niezawodnego Kamila Sulimy. Schodząc na przerwę zespół SKK wygrywał 30:26.

Po zmianie stron na parkiecie w dalszym ciągu przeważał Siedlecki Klub Koszykówki. Nie pozwalał na zbyt wiele gospodarzom i stopniowo powiększał przewagę.

W czwartej, ostatniej kwarcie do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, którzy motywowani przez swoją publiczność odrobili kilka punktów i w końcówce wprowadzili nerwową atmosferę. Ostatecznie jednak siedlczanie wygrali 66:61.

W drużynie z Siedlec zadebiutowali Rafał Holnicki-Szulc oraz Jakub Rędzia.