Rozmontowywanie Spójni (fotogaleria)

Koszykarze SKK Siedlce zrewanżowali się Spójni Stargard Szczeciński za październikową porażkę i wygrali dzisiejszego wieczoru 72:62.

Trzy miesiące temu oba zespoły rywalizowały ze sobą w Stargardzie Szczecińskim. Już wtedy SKK Siedlce był bliski wygrania ze Spójnią, ale nieco zabrakło. Teraz za siedlczanami przemawiał atut własnej hali oraz niezła dyspozycja w jakiej są od kilku tygodni.

Mecz rozpoczął się od badania sił i po 5 minutach SKK prowadził 4:3. To co stało się w tym momencie w naszej drużynie, najlepiej przemilczeć. Goście wykorzystując niemoc strzelecką koszykarzy SKK i ich błędy zdobyli 13 punktów z rzędu i „odjechali” na 16:4. Ta kwarta była katastrofalna w wykonaniu Siedleckiego Klubu Koszykówki…

Nasze milczenie trwa dalej, bowiem na początku drugiej kwarty Spójnia powiększa prowadzenie do 15 punktów. Jest 23:8 dla przyjezdnych. I co dzieje się dalej? Ano, usta zaczynają się nam otwierać… z wrażenia i to jak najbardziej pozytywnego. A to wszystko za sprawą celnych trafień Kamila Sulimy za 3 punkty (3 razy) oraz Radosława Basińskiego (dwukrotnie za 3). To w dużej mierze dzięki tym rzutom nasz zespół odzyskał równowagę i pokazał, że nie należy go spisywać na straty po jednej kwarcie. Przed drugą połową Spójnia prowadziło tylko 31:30.

Kolejna kwarta była niezwykle wyrównana, z lekkim wskazaniem na SKK. Ciężar zdobywania punktów w tej części gry wzięli na siebie Łukasz Ratajczak i Michał Przybylski. Rażącym elementem były wielokrotnie niewykorzystane przez gospodarzy rzuty wolne ale i tak podopieczni Tomasza Araszkiewicza i Wiesława Głuszczaka trzymali rękę na pulsie i schodzili po 30 minutach prowadząc 48:46.

Do 34 minuty spotkania wynik był sprawą otwartą. Wtedy dał o sobie znać Basiński (2 wolne + rzut za 2) do spółki z Sulimą (celna piąta w meczu „trójka”). SKK wyszedł na siedmiopunktowe prowadzenie (59:52). Były jeszcze dwa momenty gdy Spójnia mogła odwrócić losy meczu, ale nasi koszykarze nie pozwolili na to. Znamienne okazały się trafienia Adriana Czerwonki i Łukasza Ratajczaka, które pozwoliły do końca meczu kontrolować wynik. Rozmontowywanie Spójni trwało trochę, ale udało się. SKK wygrał 72:62 i awansował na 5 miejsce w tabeli.

Przyglądając się statystykom z meczu na pierwszy rzut oka widać, że znaczącym elementem była dziś gra na tablicach, którą nasi koszykarze wygrali zdecydowanie (54 zbiórek do 27). Jeżeli chodzi o skuteczność w rzutach z dystansu SKK też był górą (42%-34%). Analizując indywidualne wyróżnienia to tradycyjnie niski ukłon dla Kamila Sulimy, którego „trójki” poderwały zespół, uznanie dla Łukasza Ratajczaka za konsekwencję w uzyskiwaniu w meczu ponad 10 punktów, brawa za kapitalną postawę dla playmakera Radosława Basińskiego. Mimo małej zdobyczy punktowej, Paweł Kowalczuk dołożył swoją cegiełkę w postaci zbiórek (10).

Przed zespołem SKK, teraz 1,5-tygodniowa przerwa w rozgrywkach ligowych. Kolejny ważny mecz 28 stycznia w Łańcucie z Sokołem. Po drodze siedleckich koszykarzy czeka przeprawa pucharowa w Ostrowie Wielkopolskim (24 stycznia).

18.01.2012, 18.00 – Siedlce (hala ARMS)
I liga: SKK Siedlce – Spójnia Stargard Szczeciński 72:62 (6:18, 24:13, 18:15)

SKK: Kamil Sulima 15 (5×3, 2 przechwyty), Michał Przybylski 15 (7 zbiórek), Łukasz Ratajczak 14 (9 zbiórek, 2 przechwyty, 2 bloki), Adrian Czerwonka 10, Radosław Basiński 8 (2×3, 9 zbiórek, 7 asyst), Paweł Kowalczuk 4 (10 zbiórek), Marcin Nędzi 4, Jacek Czyż 2, Rafał Holnicki-Szulc.

Spójnia: 6. Tomasz Ochońko 19, 8. Adam Parzych 11, 10. Jarosław Kalinowski 8, 18. Tomasz Stępień 7, 12. Arkadiusz Soczewski 6, 15. Hubert Pabian 5, 4. Piotr Wojdyr 5, 16. Łukasz Bodych 1, 17. Łukasz Ulchurski.