Druga część przypomnienia najciekawszych wydarzeń związanych z występami Pogoni Siedlce w grupie wschodniej II ligi.

Przeżyjmy to jeszcze raz cz. 1

11 kolejka (24.IX.2011)
Sokół Sokółka – Pogoń Siedlce 0:1 (0:0)
Jak padł gol. 61 min. 0:1 Adam Czerkas dogrywa piłkę z prawej strony do Cezarego Demianiuka, którego strzał obronił bramkarz. Na szczęście Jacek Kosmalski był tam gdzie być powinien i dobił piłkę.
Kluczowy moment. Zdarzył się kilka kolejek później, gdy działacze Sokoła zdecydowali o wycofaniu się z rozgrywek II ligi i wynik meczu został anulowany.
Usłyszane po meczu. Sławomir Kopczewski (trener Sokoła): O sile Pogoni świadczy, że taki zawodnik jak Adam Czerkas zaczyna mecz na ławce rezerwowych i po wejściu na boisko przeprowadza decydującą o losach meczu akcję. My możemy pomarzyć żeby mieć takich rezerwowych.

12 kolejka (1.X.2011)
Pogoń Siedlce – Resovia 1:2 (0:2)
Jak padły gole. 24 min. 0:1 Po błędzie Marka Lendziona piłkę otrzymał Michał Twardowski i pokonał bezradnego Pawła Nerka. 25 min. 0:2 Piłkę pod nogi dostał Dariusz Kantor i strzałem po długim rogu podwyższył prowadzenie. 74 min. 1:2 Jacek Kosmalski faulowany w polu karnym. Poszkodowany pewnie wykorzystuje „jedenastkę”.
Kluczowy moment. Zabójcza minuta Resovia. Pasy zdobyły dwie bramki w 60 sekund i mogły kontrolować od tego momentu spotkanie.
Usłyszane po meczu. Grzegorz Wędzyński: Niektórzy byli wystraszeni. Piłka nożna to jest gra błędów. Można trzy razy źle podać, a za czwartym dobrze zagrać.

13 kolejka (8.X.2011)
Puszcza Niepołomice – Pogoń Siedlce 3:2 (1:1)
Jak padły gole. 4 min. 1:0 Marek Mizia wywalczył piłkę przy linii końcowej i otworzył wynik spotkania. 38 min. 1:1 Robert Kwiatkowski dośrodkował do Jacka Kosmalskiego, który ofiarnie pakuje piłkę do siatki. 69 min. 2:1 Po akcji prawą stroną piłka przechodzi wzdłuż linii bramkowej Pogoni. Na drugim słupku zamknął akcję David Paul ładując piłkę do pustej bramki. 70 min. 2:2 Kosmalski pewnym wykonawcą karnego po faulu na Adamie Czerkasie. 89 min. 3:2 Rzut karny wykonywany przez Łukasza Nowaka broni Paweł Nerek. Jednak sędzia z tylko sobie znanych powodów nakazuje powtórne wykonanie „jedenastki”. Druga próba przypadła Tomaszowi Księżycowi, który pewnie trafił.
Kuriozalna decyzja. Zarządzenie przez sędziego powtórki rzutu karnego. Pierwszy strzał (Nowaka) został obroniony przez Pawła Nerka. Za drugim razem piłkarz Puszczy, tym razem Księżyc, już się nie pomylił.
Usłyszane po meczu. Grzegorz Wędzyński: Pozostał niesmak. Przegraliśmy 2:3 po wyrównanej grze i walce. (…) Nie ustrzegliśmy się też podstawowych błędów.

14 kolejka (12.X.2011)
Pogoń Siedlce – Pelikan Łowicz 3:2 (2:1)
Jak padły gole. 4 min. 0:1 Michał Gamla z rzutu wolnego. 33 min. 1:1 Marcin Paczkowski wyłożył piłkę wbiegającemu w pole karne Markowi Kaliszewskiemu, a ten bez problemu trafił do bramki rywali. 38 min. 2:1 Przemysława Rodak wywalczył górną piłkę i zagrał ją do Adama Czerkasa. Napastnik znajdując się w sytuacji sam na sam z Michałem Pytkowskim pewnie trafił do siatki rywali. 75 min. 2:2 Olaf Okoński otrzymał piłkę od Michała Adamczyka i będąc w polu karnym i doprowadził do wyrównania. 84 min. 3:2 Marek Lendzion dośrodkował w pole karne Pelikana, błąd popełnia obrona i bramkarz gości, zaś kapitan Pogoni Robert Kwiatkowski celnym strzałem zdobył trzecią bramkę dla biało-niebieskich.
Kluczowy moment. Bramka kapitana Kwiatkowskiego w ostatnich minutach dała trzy punkty po dwóch porażkach.
Usłyszane po meczu. Adam Czerkas: Pojawia się pytanie: ile musimy strzelić bramek, aby wygrać spokojnie mecz?

15 kolejka (16.X.2011)
Okocimski KS Brzesko – Pogoń Siedlce 2:0 (1:0)
Jak padły gole. 18 min. 1:0 Po błędzie w obronie prostopadłe podanie otrzymał Piotr Darmochwał, przebiegł kilka metrów z piłką i strzałem po długim rogu nie dał szans Pawłowi Nerkowi. 73 min. 2:0 Przy drugiej bramce dla Piwoszy Darmochwał wcielił się w rolę asystenta, a Iwan Łytwyniuk z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki.
Kluczowy moment. Dwie żółte kartki w minutę i w konsekwencji usunięcie z boiska Marka Kaliszewskiego.
Niepokonani. Okocimski do meczu z Pogonią był niepokonany i liderował tabeli. Zespół z Brzeska nie znalazł pogromcy do końca jesieni i jest jedną nogą w I lidze.

16 kolejka (22.X.2011)
Pogoń Siedlce – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1:2 (1:0)
Jak padły gole. 34 min. 0:1 Złe wybiciu piłki przez Roberta Kwiatkowskiego piłkę pod nogi dostał Tomasz Persona, ten podał do Daniela Dylewskiego, który wślizgiem umieścił piłkę w siatce.  41 min. 0:2 Persona trafia z rzutu wolnego z 20 metrów. 81 min. 1:2 Tomasz Grochowski po indywidualnej akcji zdołał oddać strzał i piłka znalazła się w siatce.
Kluczowe momenty. Zdarzył się dwa dni po meczu, gdy zarząd Pogoni zadecydował o urlopowaniu trenera Wędzyńskiego.
Usłyszane po meczu. Grzegorz Wędzyński: Walczyliśmy do samego końca o zmianę rezultatu, mamy nad czym pracować. (…) Na ostatnim treningu miałem 13 piłkarzy.

17 kolejka (29.X.2011)
Wigry Suwałki – Pogoń Siedlce 0:1 (0:1)
Jak padł gol. 20 min. 1:0 Rykoszet od obrońcy Wigier, piłka trafia pod nogi Adama Czerkasa, który z zimną krwią wykorzystuje sytuacje sam na sam z bramkarzem miejscowych.
Debiut trenera. Spotkanie z Wigrami było pierwszym na trenerskiej ławce dla nowego szkoleniowca Pogoni – Piotra Szczechowicza.
Usłyszane po meczu. Piotr Szczechowicz: Chłopcy zagrali z dużym poświęceniem, sercem i zaangażowaniem. Nie było tu na nikogo krzyków, czy wzajemnych pretensji po stracie piłki co zdarzało się w poprzednich meczach, które obserwowałem. My powiedzieliśmy sobie, że jesteśmy jednym zespołem, a błędy mogą się przydarzyć. Konsekwencja i zarazem skuteczność spowodowała, że przywozimy z gorącego terenu 3 punkty.

18 kolejka (5.XI.2011)
OKS 1945 Olsztyn – Pogoń Siedlce 3:0 (2:0)
Jak padły gole. 5 min. 1:0 Po dośrodkowaniu Suchockiego piłkę wprost pod nogi Piotra Łysiaka wybił Robert Kwiatkowski, zaś młody napastnik bez problemów skierował piłkę do siatki.37 min. 2:0 Po strzale Suchockiego piłkę z najbliższej odległości dobił najlepszy strzelec II ligi Krzysztof Filipek. 54 min. 3:0 Filipek zdobył swoją drugą dla OKS-u strzelając z 12 metrów pod poprzeczkę.
Twierdza Olsztyn. Zespół ze stolicy Warmii nie przegrał na własnym boisku przez ponad półtora roku.
Rewanż Stomilu. Olsztynianie zrewanżowali się Pogoni za inauguracyjną porażkę w tym samym rozmiarze. W Siedlcach najlepszy na boisku był prawoskrzydłowy Marek Kaliszewski, natomiast w Olsztynie, grający na tej samej pozycji, Łukasz Suchocki.
Usłyszane po meczu. Piotr Szczechowicz: W pierwszej połowie mieliśmy ogromne problemy z powstrzymaniem Suchockiego. (…) W drugiej połowie dostaliśmy bramkę na 3:0, ale dalej graliśmy swoją grę, otwartą. Mamy nad czym pracować.

20 kolejka (19.XI.2011)
Stal Rzeszów – Pogoń Siedlce 0:0
Jak nie padły gole. W 72 minucie Jacek Kozaczyński wybronił bardzo ładny strzał w okienko Jędryasa. Pogoń miała najlepszą okazję dwie minuty przed końcem meczu, gdy Rafał Konasiuk miał sytuację meczową, jednak strzał z kilku metrów wybronił Wietecha.
Drugi remis. Biało-niebiescy zremisowali po raz drugi w sezonie.
Usłyszane po meczu. Piotr Szczechowicz: Oceniając obiektywnie, bardzo się cieszę, że zdobyliśmy tutaj jeden punkt. Mecz był na pewno na remis, jednak ze wskazaniem na Stal. Cieszę się, że zespół zagrał na zero z tyłu. Zrealizowaliśmy przedmeczowe założenia. Na pewno poprawiliśmy grę w obronie.