sobota, 20 kwietnia 2024r.

Pierwsza Września (fotogaleria)

KPS Jadar Siedlce uległ Krispolowi Września 2:3. W meczu o trzecie miejsce Camper Wyszków nie dał szans ligowemu rywalowi – Zawkrzu Mława.

Siedlczanie prowadzili z Krispolem już 2:0, jednak potwierdziła się stara prawda siatkarska: Kto nie wygrywa 2:0, ten przegrywa 2:3. W pierwszej partii żaden z zespołów nie potrafił sobie wypracować znacznej przewagi. Z siedleckiej strony rozwinął się w ataku Jakub Bucki, natomiast z drugiej strony często punktował Marcin Iglewski. Pierwszy i drugi set zakończyły się zwycięstwami KPS-u po wykazaniu większej dojrzałości w końcowych fazach partii. W międzyczasie kontuzjowanego Tomasza Obuchowicza na środku zmienił Mateusz Jasiński. W trzecim secie Krispol wypracował przewagę, którą siedlecki team szybko odrobił. W decydującej fazie seta goście znowu odskoczyli na kilka punktów  i nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa. Gospodarze wypracowali zaliczkę w IV partii. Różnica punktowa zmusiła Krispol do ryzykownej gry, jak się później okazało opłacalnej. II-ligowiec doprowadził do rozstrzygniętej na swoją korzyść końcówki granej na przewagi. W kluczowych momentach tie-breaku KPS nie radził sobie z przyjęciem. Przy zmianie stron siedlczanie prowadzili 8:7. Krispol nie poddał się, skwapliwie wykorzystał błędy siedlczan i niespodziewanie wygrał 15:13 i cały mecz 3:2. Krispol Września zasłużenie wygrał III Turniej Noworoczny i zdobył Puchar Prezydenta Miasta Siedlce. Najlepszym zawodnikiem KPS-u wybrano Mateusza Mędrzyka, natomiast najlepszy w szeregach zwycięzców i MVP całego turnieju został rozgrywający Piotr Skrok.

22.01.2012, 17.00 – Siedlce (hala AMRS)

Finał turnieju: KPS Jadar Siedlce – Krispol Września 2:3 (25:23, 25:21, 19:25, 28:30, 13:15)

KPS: 4. Mateusz Mędzrzyk, 6. Jakub Kowalczyk, 7. Jakub Bucki, 8. Paweł Łęgowski, 10. Łukasz Makowski, 11. Tomasz Obuchowicz,  oraz 18. Kamil Zbucki (libero) i 1. Wojciech Ranecki, 14. Radosław Zbierski, 15. Igor Walczykowski, 17. Mateusz Jasiński
Krispol: 1. Piotr Skrok, 2. Wojciech Dziurkowski, 5. Marcin Iglewski,  7. Wojciech Paniączyk, 9. Tomasz Kotecki, 13. Mateusz Iglewski (libero), 18. Marek Wawrzyniak i 6. Krystian Kempiński

W meczu o trzecie miejsce Camper Wyszków nie dał szans Zawkrzu Mława. Wyszkowianie w każdym secie byli o klasę lepsi od ligowych rywali.