Udany weekend narciarzy Rawy

Zwycięstwo Macieja Staręgi w Szczyrbskim Plesie, druga lokata Anny Staręgi oraz miejsca na podium Katarzyny Iskry i Aleksandry Prekurat w Pucharze Bieszczadów – to dorobek reprezentantów Rawy Siedlce w zawodach narciarskich tego weekendu.

Zawodnik Rawy Siedlce Maciej Staręga wygrał sprinty narciarskie stylem klasycznym w rozgrywanym w Szczyrbskim Plesie na Słowacji w zawodach Pucharu Kontynentalnego Slavic Cup. Staręga w finale pokonał Słowaka Petra Mlynara i kolejnego z Polaków Sebastiana Gazurka. W biegu wystartowało 22 zawodników z Rosji, Ukrainy, Słowacji i Polski.
Siostra Macieja, Anna Staręga w tej samej konkurencji zajęła piąte miejsce. Wygrała Justyna Mordarska.

W biegu na 15km stylem klasycznym Maciej Staręga był czwarty (zwyciężył Słowak Peter Mlynar) natomiast Anna Staręga w biegu na 10km „klasykiem” zajęła drugie miejsce ulegając Martynie Galewicz.

————————————–

W Ustjanowej rozegrano Puchar Bieszczadów w narciarstwie biegowym będący jednocześnie eliminacjami do XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W biegu na 5km stylem klasycznym w rywalizacji seniorek drugie miejsce zajęła Katarzyna Iskra, a trzecia była Aleksandra Prekurat. Wygrała Marcela Marcisz z klubu MKS Halicz Ustrzyki Dolne. W kategorii juniorek na tym samym dystansie 12 lokatę zajęła Nina Grzebisz a zwyciężyła Marzena Maciulewicz (SMS Szczyrk). Wśród juniorów trzynasty w biegu na 10km stylem klasycznym był Damian Duk, wygrał Konrad Motor (AZS AWF Katowice).

Drugi dzień Pucharu Bieszczad 2012 to biegi stylem dowolnym. Seniorki i juniorki rywalizowały na tym samym dystansie 10 kilometrów. Najlepszy czas ponownie osiągnęła Marcela Marcisz, a druga była siedlczanka Katarzyna Iskra.
W kategorii juniorek 12 lokata przypadła Ninie Grzebisz, a górą znów była Marzena Maciulewicz.  Wśród juniorów Damian Duk zajął 18 pozycję, a wygrał Konrad Motor.

źródło: skipol ; foto: skipol