czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Przygoda pucharowa SKK zakończona

Koszykarze SKK Siedlce w IV rundzie Pucharu Polski przegrali ze Stalą Ostrów Wielkopolski 65:78 i zakończyli swoją przygodę z tymi rozgrywkami.

Znakomita postawa koszykarzy SKK Siedlce w tegorocznych rozgrywkach Pucharu Polski PZKosz doprowadziła ich do IV rundy. Po pokonaniu Księżaka Łowicz, Pułaskiego Warka i AZS Kutno, ostatnią przeszkodą SKK przed Final Four był dziś II-ligowy BM Węgiel Stal Ostrów Wielkopolski.

SKK zaczął w składzie: Holnicki-Szulc, Sulima, Przybylski, Nędzi, Ratajczak. Początek spotkania w Ostrowie Wielkopolskim to wymiana ciosów z obu stron w związku z czym prowadzenie zmieniało się kilkakrotnie. Z naszej strony najbardziej aktywni byli Łukasz Ratajczak i Michał Przybylski a wśród gospodarzy Jakub Dryjański. W miarę upływu czasu duet trenerski Araszkiewicz/Głuszczak zaczął wpuszczać na parkiet kluczowych zawodników: Radosław Basiński, Paweł Kowalczuk i Adrian Czerwonka, którzy dobrze weszli w mecz, efektem czego były ich punkty. Pierwsza kwarta miała bardzo wyrównany przebieg i zakończyła się wynikiem 22:20 dla SKK.

Druga część meczu zaczęła się pomyślnie dla SKK. Nasi koszykarze, zwłaszcza dzięki dobrze dysponowanemu Czerwonce uzyskali 4-5 punktową przewagę (24:20, 28:23), ale ambitnie grający gospodarze nie pozwolili na więcej. Po celnym rzucie Łukasza Olejnika w 16 minucie Stal znów odzyskała prowadzenie (29:28). W naszej drużynie zaczęły się mnożyć błędy a ze skutecznością też nie było najlepiej. Na dodatek miejscowi co raz trafiali za 3. Na szczęście siedlecki team nie dał rywalowi nabrać zbyt dużego rozpędu i po pierwszej połowie Stal prowadziła tylko 37:35.

Trzeciej kwarta rozpoczęła się wymianą punktów obu zespołów. Celny rzut z wyskoku za dwa punkty zanotował Marcin Kałowski, a chwilę później odpowiedział Przybylski. Obie drużyny próbowały rzutów za 3 punkty, jednak tego wieczoru nie popisywały się skutecznością. Kamil Sulima nie mógł się wstrzelić. W drużynie SKK Marcin Nędzi szybko złapał trzy przewinienia. W tej odsłonie siedlczanie słabo rzucali z dystansu. Gospodarze także popełniali błędy, a kwarta zakończyła się wynikiem 17:16 dla gospodarzy.

Początek ostatniej kwarty to wyrównana gra oby ekip, aż do wyniku 63:61. Wtedy Stal zaczęła uzyskiwać przewagę i sukcesywnie ją powiększać. Nasz zespół popełniał dużo niewymuszonych błędów. Źle podawał i dużo faulował. Siedlczanie przegrali tę kwartę 14:24, a cały mecz 65:78.

Nie było dane naszym koszykarzom awansować do Final Four, ale i tak chwała im za wcześniejsze wygrane. W rozgrywkach Pucharu Polski zespół SKK w tym sezonie zaszedł wyjątkowo daleko i cieszył swoich kibiców swoją postawą.

24.01.2012, 18.30 – Ostrów Wielkopolski

Puchar Polski: BM Węgiel Ostrów Wielkopolski – SKK Siedlce 78:65 (20:22, 17:13, 17:16, 24:14)

BM Węgiel: 4. Tomasz Radzik, 5. Krzysztof Spała 3, 7. Marcin Kałowski 9, 8. Łukasz Olejnik 18, 9. Kamil Sierański 2, 10. Marcin Dymała 19, 11. Jakub Dryjański 6, 12. Mikołaj Spała, 13. Mariusz Matczak 4, 15. Wojciech Szawarski 17, 16. Patryk Cebulski,

SKK: 5. Kamil Sulima 2, 6. Michał Przybylski 8, 8. Radosław Basiński 2, 11. Rafał Holnicki-Szulc, 12. Łukasz Ratajczak 18, 13. Jakub Rędzia, 14. Adrian Czerwonka 22, 15. Paweł Kowalczuk 9, 18. Bartosz Rafał, 20. Jacek Czyż 4, 21. Marcin Nędzi,

źródło: własne / PZKosz ; foto: Maciej Sztajnert