Przełamanie przyszło w Łomiankach

W meczu kończącym rundę zasadniczą rozgrywek drużyna MKK Siedlce pokonała w wyjazdowym meczu SMS PZKosz Łomianki 72:57. Teraz przed naszymi koszykarkami ciężka, ale nie niemożliwa walka o utrzymanie.

Pierwsze minuty meczu to popis nieskuteczności z obu stron. W końcu po stronie SMS-u zaczęły punktować Monika Naczk i Karolina Wilk a w naszym zespole dobrze w mecz weszła Kamila Petryka. Od stanu 7:6 gospodynie zdobyły 6 punktów z rzędu i osiągnęły lekką przewagę. Pod koniec kwarty celnym rzutem za 3 zmniejszyła ją Magdalena Kowalska doprowadzając do wyniku 16:12 dla miejscowych.

Skutecznie wykonane rzuty wolne przez Paulinę Gajdosz i Sylwię Janas oraz kolejna „trójka” Kowalskiej pozwoliły naszym zawodniczkom zmienić wynik na korzyść MKK. SMS nie pozwalał na odskoczenie i rezultat oscylował wokół remisu. Oba zespoły bardzo szybko popełniły pięć przewinień i zaczęła się gra nerwów na linii rzutów wolnych. Zawodniczki MKK nie myliły się. Rywalki chcąc łatwo odrobić starty próbowały rzutów za 3 ale piłka nie chciała wpaść do kosza. W dodatku nerwowość sprawiała, że popełniały wiele strat. Do przerwy MKK Siedlce wygrywał 31:28.

Niedługo po zmianie stron parkiet za 5 przewinień musiała opuścić Paulina Gajdosz. Ten fakt wykorzystały gospodynie spotkania, które szybko odzyskały prowadzenie. Mimo tego prezentujące się wyjątkowo dobrze koszykarki MKK nie dały się rozpędzić młodym zawodniczkom z Łomianek. Koncertowo grała Sylwia Janas, która tylko w tej odsłonie zdobyła 13 punktów. Nasz zespół ponownie prowadził. Było 4-5 punktów przewagi. Kiedy rywalki zmniejszały dystans wówczas popis swoich umiejętności w rzutach za 3 dawała Magdalena Kowalska.

Długo trzeba było czekać na pierwsze punkty w czwartej kwarcie ale kiedy już zaczęły wpadać to do kosza rywalek z Łomianek. Małgorzata Myćka trafiła a to za 3 a to za 2 i było 57:48. Swoje punkty dorzuciła Kamila Petryka i przewaga siedleckich koszykarek na 4 minuty przed końcem wzrosła do 14 punktów. Bezradne gospodynie nie potrafiły się przeciwstawić rozpędzonym koszykarkom MKK. Karolina Wilk próbowała jeszcze rzutami wolnymi odmienić wynik, ale tego dnia to MKK odniósł zasłużone zwycięstwo.

Można powiedzieć: „Nareszcie!” Długo trzeba było czekać na przełamanie się koszykarek MKK w meczu ligowym. Wprawdzie przyszło w meczu o przysłowiową „pietruszkę”, ale jest istotne, bo na pewno doda naszym zawodniczkom wiary. Tak grający zespół MKK jak dziś, z pewnością poradzi sobie w fazie play-out, której stawką będzie utrzymanie się w I lidze centralnej. Pierwszy mecz w grupie spadkowej nasze koszykarki zagrają za 2 tygodnie w Polkowicach.

28.01.2012, 12.00 – Łomianki
I liga centralna: SMS PZKosz Łomianki – MKK Siedlce 57:72 (16:12, 12:19, 20:21, 9:20)

MKK: 4. Sylwia Janas 22 (10 zbiórek), 10. Magdalena Kowalska 13 (4×3), 22. Kamila Petryka 10 (5 przechwytów), 15. Małgorzata Myćka 9 (1×3), 14. Jolanta Nowocin 5 (1×3), 21. Agata Pacuszka 5, 5. Paulina Gajdosz 4, 16. Katarzyna Agnieszczak 2, 19. Ewelina Skardzińska 2, 13. Katarzyna Dąbrowska (2 bloki).

SMS: 15. Karolina Wilk 14, 23. Angelika Stankiewicz 9, 8. Aleksandra Wajler 8, 4. Monika Skrzecz 7, 7. Monika Naczk 7, 24. Aleksandra Wolańska 6, 12. Dominika Miłoszewska 3, 11. Agata Ostrowska 2, 14. Ewelina Jackowska 1, 9. Joanna Łabuz.