wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Starsi za granicą, młodsi w Polsce

Narciarze biegowi Rawy Siedlce w ostatnich dniach rywalizowali w zawodach Pucharu Kontynentalnego Slavic Cup, Mistrzostwach Polski Juniorów oraz Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Podczas rozgrywanych w czeskim Novym Meste sprintów stylem dowolnym w ramach Pucharu Kontynentalnego Slavic Cup na najniższym stopniu podium stanął Maciej Staręga, a piąta była Anna Staręga. Wygrali Agnieszka Szymańczak i Czech Dusan Kozicek.
W biegu na 10km stylem klasycznym Anna zajęła 10 miejsce, a na dystansie 15km Maciej uplasował się na 7 pozycji. Zwyciężali reprezentanci gospodarze: Ivana Janeckova i Lukas Bauer.

Na trasach Kubalonki w Polsce odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w biegach narciarskich. Czternasty w sprincie był Damian Duk z Rawy Siedlce, a wygrał Paweł Klisz (Klimczok Bystra). W biegu łączonym (5 klasykiem+5 dowolnym) Duk zajął 11 miejsce a wygrał ponownie Klisz.

Jednocześnie z Mistrzostwami Polski Juniorów rozegrano Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Siedemnasta w sprincie stylem dowolnym była Weronika Wyszomirska a dwudziesta druga Marlena Jastrzębska (obie Rawa Siedlce). Wygrała Urszula Łętocha (Śnieżnik Karpacz). W biegu na dystansie na 7,5km stylem dowolnym Wyszomirska była czternasta a Jastrzębska osiemnasta. Wygrała Łętocha.
W biegu na 10km stylem dowolnym na 21 pozycji rywalizację ukończył Grzegorz Lewandowski z Rawy Siedlce, a triumfował Tomasz Garbień ze Śnieżka Karpacz.

źródło: własne / skipol; foto: zakopane.cos.pl