Najlepszy Delekta

W sobotę 4 lutego w Publicznym Gimnazjum Nr 3 odbył się drugi z cyklu turniejów szachowych Grand Prix Siedlec 2012 toczących się pod patronatem Prezydenta Miasta Siedlce.

Zwycięzcą turnieju – z kompletem zwycięstw w 7 partiach – został  Piotr Delekta – reprezentujący KSz. Lech Poznań. Na drugim miejscu uplasował się Andrzej Litwiniec – Orlęta Spomlek Radzyń Podlaski – uzyskując 6 pkt. Trzecie miejsce przypadło w udziale Andrzejowi Czapli z Siedlec, który także uzyskał 6 pkt.
Kolejne miejsca zajęli:
4. Marcin Myć – SRSDiM Węgrów.
5. Filip Delekta – reprezentujący KSz Stilon Gorzów Wlkp. (najlepszy wśród gimnazjalistów).
6. Adam Łukasik – AZS UMCS Lublin.
7. Tadeusz Skrzymowski – Radzyń Podl.
8. Zbigniew Litwiniec – Radzyń Podlaski.
9. Krzysztof Niewęgłowski – Radzyń Podlaski – wszyscy po 5 pkt.

Klasyfikację uczniów szkół ponadgimnazjalnych wygrał Hubert Goławski – LO Wisznice 4,5 pkt. Wśród uczniów szkół podstawowych klas IV – VI najlepsza była Joanna Delekta, a uczniów klas I – III Piotr  Delekta. Oboje są uczniami Szkoły Podstawowej w Mokobodach.

Mimo niesprzyjającej aury turniej był licznie i silnie obsadzony. Uczestniczyło łącznie 47 zawodników. Szczegółowe wyniki turnieju są opublikowane na stronie programu sędziowskiego ChessArbiter Pro: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2012/ti_535/results.html?l=pl&tb=10_

Kolejny turniej odbędzie się 3 marca br. Organizator – Klub Szachowy „Skoczek” Siedlce wszystkich miłośników królewskiej gry serdecznie zaprasza.

źródło: własne