Play-offy coraz bliżej (fotogaleria)

KPS Jadar Siedlce wygrał po raz drugi z rzędu za 3 punkty, tym razem na własnej hali z BBTS Bielsko-Biała.

KPS przystąpił do meczu zmotywowany dobrym meczem w Pile i możliwością podtrzymania świetnych wyników w rundzie rewanżowej.
Spotkanie zaczęło się od nierównej gry z obu stron. Od samego początku świetnie prezentował się Radosław Zbierski. Siedlecki przyjmujący nie tylko skutecznie atakował, ale także popisywał się sprytem. Dwukrotnie przechytrzył na siatce Kacpra Popika, który próbował kiwek. Decydujące dla losów partii były 4 punkty z rzędu gospodarzy, które pozwoliły wyjść na prowadzenie 20:17. Do końca starcia w tym secie KPS mógł sobie pozwolić na grę „punkt za punkt”.
Prawie cała druga odsłona przebiegała idealnie równo. Nawet gdy jednej z drużyn udało się wyjść na 2-3 punktowe prowadzenie, było ono szybko niwelowane przez rywala. Niespodziewanie w końcówce kilka błędów własnych po stronie siedlczan dało zwycięstwo przyjezdnym.
KPS w trzecim i czwartym secie, to KPS, który wszyscy chcieliby oglądać w Siedlcach w każdym meczu. Fenomenalna zagrywka, szczelny blok, przyjęcie na bardzo wysokim poziomie, to główne atuty siedleckich siatkarzy. Zawodnicy świetnie prezentowali się indywidualnie, co w znakomity sposób przekładało się na formę całego zespołu. Trzecia partia zaczęła się do prowadzenia 9:2 i KPS nie roztrwonił tej przewagi, a nawet ją powiększył. Ostatni set meczu był w kilku momentach nerwowy, siedlczanie prowadzili 11:6, a dali się dojść na 13:11. Jednak byli w takim gazie i grali z takim animuszem, że BBTS nie miał szans.
Zespół z Siedlec wygrał drugi raz za 3 punkty i jest krok bliżej wypełnienia przedsezonowego celu, czyli załapania się do pierwszej ósemki. Z taką grą, to rywale będą musieli się obawiać starcia z naszymi zawodnikami.

Fotogaleria zdjęć z meczu autorstwa Macieja Sztajnerta

Opinia pomeczowa
Radosław Zbierski: Wiedzieliśmy, że to będzie ciężki mecz, mimo że chłopaki z Bielska mają problemy ze zdrowiem i przechodzą lekki kryzys. Cieszymy się, że udało wykorzystać się atut własnej hali. Gra była szarpana, momentami dobrze to wyglądało, a potem traciliśmy kilka punktów i przeciwnik nas dochodził. W tej rundzie przegraliśmy tylko jeden mecz, z wiceliderem z Ostrołęki, który według mnie też mogliśmy wygrać. Zostały jeszcze 4 mecze, w tym zaległy z Wieluniem. Zobaczymy jak to wszystko się ułoży.

18.02.12, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)
I liga: KPS Jadar Siedlce – BBTS Bielsko-Biała 3:1 (25:22, 22:25, 25:15, 25:20)
KPS: 2. Witold Chwastyniak, 6. Jakub Kowalczyk, 7. Jakub Bucki, 10. Łukasz Makowski, 14. Radosław Zbierski, 17. Mateusz Jasiński oraz 8. Damian Kaniowski (libero) i 1. Wojciech Ranecki, 4. Mateusz Mędrzyk, 15. Igor Walczykowski.
BBTS: 8. Peter Divis, 10. Bartosz Buniak, 12. Wojciech Włodarczyk, 13. Bartłomiej Piekarczyk, 15. Kacper Popik, 16. Tomasz Kalemba oraz 3. Dawid Migdalski (libero) i 2. Bartłomiej Latocha, 4. Mariusz Marcyniak, 5. Krzysztof Modzelewski, 7. Jarosław Macionczyk.

Zawodnik meczu: Radosław Zbierski