Tracili w końcówkach

Siedlecka Pogoń przegrała drugi z rzędu mecz sparingowy. W Nowym Dworze Mazowieckim biało-niebiescy ligowemu rywalowi 1:2. Bramkę dającą prowadzenie Pogoni zdobył Robert Kwiatkowski.

Pogoń w dzisiejszym spotkaniu zagrała bez wielu podstawowych zawodników, którzy mają lekkie urazy i wznowią treningi od przyszłego tygodnia. Mimo to pogoniści w pierwszej połowie grali bardzo dobrze, utrzymywali się przy piłce i skutecznie odbierali ją przeciwnikowi. Zaowocowało to bramką w 27 minucie autorstwa Roberta Kwiatkowskiego. Szansę na podwyższenie miał jeszcze Mariusz Marczak, ale po strzale z 20 metrów trafił w słupek. Prowadzenia nie udało się utrzymać do końca pierwszej połowy. W 45 minucie do rzutu wolnego podyktowanego na 25 metrze podszedł Dariusz Zjawiński i wyrównał stan meczu. W drugiej połowie gra Pogoni wyglądała trochę gorzej. Widać było w szeregach pogonistów sporo nerwowości, brak pomysłu na grę. Świt za to trafił w poprzeczkę, a w 90 minucie po dośrodkowaniu Zjawińskiego i główce testowanego zawodnika gospodarze zdobyli zwycięskiego gola.

18.02.12, 12:30 – Nowy Dwór Mazowiecki

Sparing: Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Pogoń Siedlce 2:1 (1:1)

Bramki: Dariusz Zjawiński 45, nieznany 90 – Robert Kwiatkowski 27

Świt: Michał Bigajski (85 Przemysław Kulesza) – Łukasz Sosnowski (59 zawodnik testowany I), zawodnik testowany II (46 Adam Gmitrzuk), Daniel Cyzio (80 Michał Krzymiński), Piotr Maślanka (50 zawodnik testowany III) – zawodnik testowany IV (58 Piotr Maślanka), Odong Obem (46 Mateusz Zawiska), George Enow (62 Odong Obem), Marcin Świderski (46 Szymon Makowski) – Michał Strzałkowski (46 Piotr Bajera), Dariusz Zjawiński

Pogoń: Jacek Kozaczyński junior (46 Paweł Nerek) – Marek Lendzion, Marcin Rogoziński, Przemysław Rodak, Damian Guzek (46 Dariusz Dadacz) – Bartosz Mudent (46 Tomasz Grochowski), Robert Kwiatkowski, Chinonso Agu (46 Grzegorz Krystosiak), Mariusz Marczak, Cezary Demianiuk (46 Hubert Łukanowski) – Hubert Kosim (80 Marek Adamczyk)

źródło: własne / Świt Nowy Dwór Mazowiecki