Pogoń grała z Radomiakiem i Ostrovią (fotogalerie)

Dzisiaj II-ligowa Pogoń Siedlce rozegrała dwa mecze sparingowe. W pierwszym meczu siedlczanie zremisowali z liderem III ligi łódzko-mazowieckiej Radomiakiem Radom 2:2. W drugim meczu Pogoń skromnie pokonała IV-ligową Ostrovię Ostrów Mazowiecka 1:0.

Radomiak rozpoczął mecz z dwójką byłych pogonistów w podstawowym składzie – Aleksiejem Dubiną i Markiem Kaliszewskim. Kolejną znajomą twarz można było dostrzec na ławce rezerwowych radomskiej ekipy, mianowicie Grzegorza Tomalę, który jesienią pracował z bramkarzami zarówno Pogoni, jak i Radomiaka, a teraz pracuje w tym drugim klubie. W wyjściowym składzie zielonych znalazło się miejsce dla testowanego napastnika Jakuba Zabłockiego. Niespodzianką w zestawieniu Pogoni była obecność testowanego napastnika Victorii Kałuszyn – Michała Bondary. Bondara urodził się w 1988 roku, jest wychowankiem Varsovii i ma 192 cm wzrostu. Z 10 bramkami był najlepszym strzelcem Victy w rundzie jesiennej siedleckiej okręgówki.
Spotkanie było ostre, piłkarze z obu stron nie przebierali w środkach. Jeśli chodzi o aspekt piłkarski, to zdecydowaną przewagę i lepsze sytuacje w pierwszej części meczu miał Radomiak. Szczególnie aktywna w zespole gości była prawa strona, gdzie prym wiedli ex-Pogoniści Dubina i Kaliszewski. W 21 minucie strzał Piotra Wlazły obronił Jacek Kozaczyński junior. Siedlecki golkiper zachował się gorzej niewiele ponad 10 minut później, gdy po jego błędzie Paweł Tarnowski lobował w słupek. Siedlczanie nie wyciągnęli wniosków z kolejnych sytuacji dla zielonych i stracili bramkę w 35 minucie. Z rzutu wolnego z prawej strony dośrodkował Andrzej Wójcik, a po strąceniu piłki głową przez Tarnowskiego padła pierwsza bramka meczu. Tuż przed końcem pierwszej połowy napastnik Radomiaka podwyższył wynik. Strata piłki w środku pola przez Chinonso Agu, po której Tarnowski podciągnął kilka metrów i dokładnie przymierzył z narożnika pola karnego. Po przerwie w siedleckiej bramce zadebiutował doświadczony Andrzej Olszewski. Pierwszą okazję w drugiej połowie dla biało-niebieskich miał Marek Lendzion, który po dobrym dograniu Mariusza Marczaka trafił w bramkarza rywali. W 54 minucie Pogoń szybko rozegrała rzut wolny, po którym w pole karne dośrodkował Dariusz Dadacz. Powstałe po tym dograniu zamieszanie w polu karnym starał się wykorzystać Cezary Demianiuk, jednak trafił prosto w ręce Łukasza Skowrona. Pogoniści zdobyli kontaktową bramkę w 66 minucie. Marczak kopnął z rzutu wolnego w mur, piłkę zebrał Dadacz i prostym podbiciem z 30 metrów zdobył pierwszego gola dla miejscowych. W 76 minucie wrzutkę aktywnego Dubiny przed siebie wybił Olszewski, z prezentu nie skorzystał piłkarz Radomiaka strzelając nad bramką. Kilkadziesiąt sekund po tej akcji na placu gry pojawił się kolejny testowany zawodnik, a był nim obrońca rodem z Senegalu Mouhamadou Fall. Swego czasu ten środkowy defensor był testowany w Legii Warszawa, ostatnio występował w II lidze zachodniej w barwach Nielby Wągrowiec. Bohaterem końcówki był wychowanek siedleckiej Pogoni Bartosz Mudent. W 84 minucie kombinacyjną akcję Mudenta i Damiana Guzka ten drugi zakończył strzałem obok słupka. Pogoń walczyła do końca, co się opłaciło. W jednej z ostatnich akcji meczu uderzenie Marczaka z wolnego sparował przed siebie bramkarz Radomiaka, z dobitką pospieszył Mudent i doprowadził do wyrównania.

25.02.12, 13:30 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Radomiak Radom 2:2 (0:2) Widzów: 80

Bramki: Dariusz Dadacz 66, Bartosz Mudent 89 – Paweł Tarnowski 36, 44

Pogoń: Jacek Kozaczyński junior (46 Andrzej Olszewski) – 7. Dariusz Dadacz, 5. Marcin Rogoziński (78, 3. Mouhamadou Fall), 17. Przemysław Rodak, 24. Marek Lendzion – 8. Robert Kwiatkowski, 4. Chinonso Agu, 16. Adrian Dziubiński, 21. Cezary Demianiuk (59, 22. Damian Guzek), 19. Mariusz Marczak, 20. Michał Bondara (46, 2. Bartosz Mudent)

Radomiak: Łukasz Skowron – Aleksiej Dubina, Jacek Moryc, Maciej Świdzikowski, Andrzej Wójcik, Marek Kaliszewski (46 Krystian Puton), Marcin Figiel (63 Kabir Ojikutu), Piotr Wlazło (63 Mateusz Radecki), Mateusz Dąbrowski (38 Piotr Charzewski), Paweł Tarnowski (73 Kacper Wnuk), Jakub Zabłocki (73 Maciej Domański)

Do drugiego test-meczu Pogoń przystąpiła w kompletnie zmienionym składzie. Jak zwykle w spotkaniach tego typu uwagę przykuwają zawodnicy testowani, czyli grający już z Radomiakiem obrońca Fall i napastnik Bondara oraz dwójka nowych: Michał Steć i Mateusz Piwko. Senegalskim obrońcą zainteresowana jest także Wisła Płock, z której ramienia mecz oglądał były trener Nafciarzy Mieczysław Broniszewski.
W 23 minucie Pogoń otworzyła wynik meczu. Złe wybicie bramkarza przejął Steć i dobrze wypuścił Guzka, który w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza Ostrovii strzałem po długim rogu. W pierwszej połowie Guzek miał dobrą okazję na powiększenie swojej zdobyczy bramkowej, jednak jej niewykorzystał.
Po godzinie gry Guzek stanął przed kolejną szansą. Dośrodkowanie Damiana Rytla wprost na głowę siedleckiego napastnika, który strzelił wprost w bramkarza. Ponadto w drugiej połowie dogodnych okazji na podwyższenie wyniku nie wykorzystali: Emil Michalak i znowu Guzek.

25.02.12, 16:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Ostrovia Ostrów Mazowiecka 1:0 (1:0) Widzów: 10

Bramka: Damian Guzek 23

Pogoń: Paweł Nerek (46 Karol Budzikur) – 5. Marek Adamczyk (77, 24. Jakub Jurek), 23. Grzegorz Krystosiak, 3. Mouhamadou Fall, 13. Hubert Łukanowski – 2. Bartosz Mudent (46, 4. Kamil Witkowski), 17. Mateusz Piwko (67, 16. Dominik Piekutowski), 7. Tomasz Grochowski (46, 8. Damian Rytel), 19. Michał Steć – 20. Michał Bondara (46, 21. Emil Michalak), 22. Damian Guzek

źródło: własne / Radomiak.com.pl; foto: Maciej Sztajnert