Złoty chłopak

Maciej Staręga (Rawa Siedlce) okazał się bezkonkurencyjny we wszystkich konkurencjach podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w biegach narciarskich, które odbyły się w Supraślu.

Zawodnik Rawy Siedlce już pierwszego dnia wywalczył dwa złote medale. W biegu sprinterskim na 1km techniką dowolną toczył pojedynek z Michałem Wróblewskim (AZS Zakopane) i wygrał go różnicą 1,69 sek. W popołudniowym biegu na 10km stylem klasycznym kolejność na mecie była identyczna jak w sprincie: Maciej Staręga wygrał z Wróblewskim o 21,82 sek.
Przystępując do drugiego (ostatniego) dnia zmagań w Supraślu, Staręga nie osiadł na laurach i wywalczył trzeci złoty krążek. Stało się to w biegu łączonym (10km stylem klasycznym+10km stylem dowolnym). Staręga po „klasyku” miał 22 sekundy przewagi nad Michałem Wróblewskim (AZS Zakopane) i 31 sekund nad Mateuszem Ligockim (NKS Trójwieś Beskidzka).  Medaliści tej konkurencji  pilnowali swych miejsc i do mety dotarli zgodnie i planowo. Michał miał stratę do Macieja 1.02.76 sek. a Mateusz 1.50,70 sek.

Oprócz Staręgi w rywalizacji mężczyzn startowała dwójka siedlczan: Kamil Majewski i Marcin Wyszomirski. Majewski był dziewiąty w każdym z biegów (sprint, bieg na 10km stylem klasycznym, bieg łączony) a Wyszomirski zajął 10 miejsce w sprincie, 12 w biegu na 10km stylem klasycznym i 11 w biegu łączonym.

W rywalizacji kobiet wystartowały trzy zawodniczki Rawy Siedlce: Katarzyna Iskra, Patrycja Szwed i Marta Iskra. Najbliżej medalu była Katarzyna Iskra, która była czwarta w biegu na 5km stylem klasycznym oraz piąta w sprincie i biegu łączonym (5km stylem klasycznym+5km stylem dowolnym). Patrycja Szwed zanotowała następujące wyniki: 8 pozycja w sprincie, 9 w biegu na 5km stylem klasycznym i 7 w biegu łączonym a Marta Iskra: 9 w sprincie, 8 w biegu na 5km stylem klasycznym i 8 w biegu łączonym.

Rawa Siedlce bezapelacyjnie wygrała konkurencję drużynową ora medalową Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

źródło: własne / Skipol; foto: Maciej Sztajnert