Ostro w Ostrowie

Pierwszej porażki w fazie play-out doznały koszykarki MKK Siedlce. W Ostrowie Wielkopolskim uległy bardzo dobrze dysponowanym zawodniczkom Ostrovii 58:79.

Gospodynie tego dnia zagrały znakomite zawody i nie pozwoliły naszym koszykarkom na zbyt wiele. – Mecz rozstrzygnął się w I kwarcie. Nie radziliśmy sobie ani z obroną strefową ani z obroną każdy swego – skwitował krótko trener MKK, Arkadiusz Mazurkiewicz. Miejscowe bardzo dobrze kryły i nie dawały szans naszym koszykarkom na podejście pod kosz. Już po 5 minutach Ostrovia prowadziła 14:2. Rywalkom próbowały przeciwstawić się Magdalena Kowalska i Małgorzata Jurkowska, które punktowały w tej kwarcie, ale to przeciwniczki prowadziły 25:11. W drugich 10 minutach niewiele się zmieniło. Poza wynikiem, który w dalszym ciągu był niekorzystny dla nas i nie zanosiło się, że zmieni się na lepsze. Gospodynie w pierwszej połowie wygranej 44:29 prezentowały niezłą skuteczność w rzutach za 3 punkty, dzięki czemu uzyskały przewagę znaczną przewagę. Z minus piętnastu do przerwy trudno było coś ugrać po zmianie stron przy dobrze radzących sobie zawodniczkach z Ostrowa Wielkopolskiego, które imponowały grą w obronie. Agresywna gra Ostrovii w tym elemencie sprawiła, że koszykarki MKK popełniły aż 27 strat, co skrzętnie wykorzystały rywalki, wyprowadzając skuteczne kontry. Skończyło się na przegranej 58:79.

W naszym zespole trudno kogokolwiek wyróżnić, no może poza zdobywczyniami największej liczby punktów: Małgorzatą Jurkowską (14pkt) i Magdaleną Kowalską (14). Ze skutecznością w MKK nie było najgorzej (ok. 43%), ale co powiedzieć o skuteczności rywalek (ok. 56%)?

Ta porażka w żadnym stopniu nie przekreśla szans na utrzymanie w I lidze centralnej. Rywalki wprawdzie nie ułatwiają nam zadania, bowiem skazywany „na pożarcie” AZS UMCS nieoczekiwanie wygrał w Gdańsku, a GTK Wejherowo przywiózł punkty z Polkowic i Jeleniej Góry. Nie ma co kalkulować i oglądać się na innych. Do końca sezonu trzeba praktycznie wszystko wygrać, co nie jest niemożliwe. Zapominamy o Ostrowie i bijemy się dalej. W sumie z Ostrowa można zapamiętać jedno – świetną obronę, którą zastosowały przeciwniczki i taką też obronę zaprezentować w pozostałych do rozegrania trzech meczach.

18.03.2012, 17.00 – Ostrów Wielkopolski

I liga centralna: Ostrovia Ostrów Wlkp. – MKK Siedlce 79:58 (25:11, 19:18, 17:15, 18:14)

MKK: Magdalena Kowalska 14, Małgorzata Jurkowska 14, Paulina Gajdosz 8, Sylwia Janas 7, Ewelina Skardzińska 4, Małgorzata Myćka 3, Katarzyna Dąbrowska 3, Katarzyna Agnieszczak 3, Agata Pacuszka 2, Jolanta Nowocin, Kamila Petryka.