Passa zwycięstw podtrzymana (fotogaleria)

Siedlecki UKS Prus pokonał w meczu na szczycie drugą drużynę III ligi Bursę Puławy 44:43 (22:22) i umocnił się na pozycji lidera.

Pierwsze minuty spotkania to przewaga siedleckiego zespołu, który prowadził kilkoma bramkami. Problemy zaczęły się w 12 minucie, kiedy to puławianie wyrównali. Nie trwało to jednak długo, gdyż siedlecki team ponownie wyszedł na prowadzenie i utrzymywał praktycznie bez przerwy kilkupunktową przewagę. W 25 minucie Prus zaczął popełniać coraz więcej błędów, co wykorzystali przyjezdni. Z 4-punktowej przewagi w kilka minut zdołali wyrównać i wyjść na prowadzenie. Ostatecznie pierwsza odsłona skończyła się remisem 22:22. Drugą połowę znów lepiej zaczęli gospodarze. Po pięciu minutach goście wyrównali, ale znów nie na długo. Przez większość drugiej odsłony to Prus prowadził i kontrolował to co działo się na pakiecie. Nerwówka zaczęła się w końcówce meczu. W ostatniej minucie siedlczanie, grający w osłabieniu prowadzili 43:42 i po faulu w obronie musieli radzić sobie bez jeszcze jednego zawodnika, zaś rzut karny wykorzystała Bursa. Na szczęście mądra gra w końcówce spowodowała, że siedlczanie ostatecznie zwyciężyli 44:43. Najwięcej bramek dla siedleckiego teamu w tym meczu zdobyli: Rafał Kacprzak (12) i Rafał Jaszczuk (11).

Wypowiedź po meczu Rafała Jaszczuka (Prus): Wygraliśmy z wiceliderem z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Cieszy dobra gra w ataku, co widać po wyniku, bo zdobyliśmy aż 44 bramki. Musimy z kolei poprawić grę w obronie, bo popełniamy błędy i tracimy za dużo bramek. W końcówce było trochę adrenaliny i można powiedzieć, że jakimś stopniu to nam pomogło, bo musieliśmy walczyć do końca.