Puławy szczęśliwe dla… sztangistów WLKS

Reprezentanci WLKS Siedlce zdobyli trzy medale podczas rozegranych w Puławach Mistrzostw Polski juniorek i juniorów w podnoszeniu ciężarów.

Złoty medal w kat. 63 kg wywalczyła Martyna Mędza osiągając 207 kg w dwuboju. Mędza zdobyła „małe” złote medale: w rwaniu (93 kg) i podrzucie (114 kg). Dzięki dobremu występowi Martyna w punktacji Sinclaira uzyskała 259,71 pkt co pozwoliło jej także zwyciężyć w tej klasyfikacji i zostać najlepszą zawodniczką mistrzostw.

W kat. 48kg równych sobie nie miała Wioleta Jastrzębska, która wygrała wynikiem 150 kg w dwuboju. Ponadto zdobyła „małe” złote medale: w rwaniu (68 kg) i podrzucie (82 kg). W klasyfikacji wg punktacji Sinclaira Wioleta zajęła czwarte miejsce (229,52 pkt).

Srebrny krążek przypadł w udziale Damianowi Śliwińskiemu dzięki jego 233 kg osiągniętym w dwuboju w kat. 69 kg. Śliwiński poza tym zdobył brąz za rwanie (102 kg) i złoto za podrzut (131 kg).

Tuż za podium (na czwartym miejscu) w kat. 58 kg uplasowała się Paulina Kuć z wynikiem 119 kg (52+67).

W łącznej klasyfikacji klubów na wysokim trzecim miejscu znalazł się WLKS Siedlce, wyprzedzony przez Mazovię Ciechanów i UOLKA Ostrów Wielkopolski.

źródło: Polska Sztanga / PZPC; foto: Jan Rozmarynowski (PZPC)